Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

XXI Walny Zjazd Delegatów PZF w Iławie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
torunianin

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc po kolei. Jest to wydanie spekulacyjne i żadne zamawianie tego nie zmieni. Ja chcę to mieć, ale to nie oznacza, że chcę mieć wydania spekulacyjne. Ja chcę mieć komplet wydań Poczty Polskiej. No i jak to się ma do abonamentu (wszystkie znaczki czy też nie?)
PZF nie może pozyskać w normalny sposób członków (nieatrakcyjna oferta?, niedowład organizacyjny?) więc ich próbuje kupić. Czy jest to właściwa droga wątpię. Faktem jest, że ktoś tam na górze wreszcie pomyślał i zamiast nalepek ze skreślonym nominałem "załatwił" pełnoprawny walor. To że spekulacyjny, no cóż, nie bądźmy takimi etykami.
Co do Poczty to racja, wynik biznesowy bardzo dobry. Tylko co Kolega powie, gdy poczta zechce co tydzień wydawać emisje w bardzo ograniczonym nakładzie i o wysokich nominałach. Czy Kolega będzie tak zadowolony i pełen podziwu? Fakt, że zbyt duże przegięcie szybko by się zemściło, ale u władzy już wtedy będzie kto inny...I na koniec: nawet w wolnym kraju trzeba pracować, lekarz, nauczyciel, policjant i zapewne wielu innych nie może na 22 minuty oderwać się od swoich zajęć zawodowych i sobie poodświeżać stronę i dokonać zakupu. Zanim o tym w takiej formie się napisze to może warto się zastanowić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zbieracz12

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I na koniec: nawet w wolnym kraju trzeba pracować, lekarz, nauczyciel, policjant i zapewne wielu innych nie może na 22 minuty oderwać się od swoich zajęć zawodowych i sobie poodświeżać stronę i dokonać zakupu. Zanim o tym w takiej formie się napisze to może warto się zastanowić.[/quote]

może jednak kogokolwiek z rodziny poprosić wtedy gdy sam nie może zakupić aby to zamówić - wszystko idzie zorganizować drogi Panie - trzeba tylko chcieć, nie mam jak - prosze o przysluge i arkusik zamowiony ot tyle
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 14:19    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

Więc należy zapisać się do PZF nie będzie miał Pan problemu. Odnośnie spekulacyjnego charakteru trudno nie będę się starał Pana przekonać ale jest Pan w błędzie , proszę przeczytać regulamin odnośnie abonamentu wówczas będzie Pan wiedział że to wydanie na pewno nie będzie nim objęte. PZF od dawna można powiedzieć od czasu powstania zabezpiecza dla swoich członków określone wydawnictwa w ograniczonym ( małym nakładzie ) i zawsze tak było. Co do innych poczt tu poruszanych na forum zachodnioeuropejskich to zauważę że ograniczone emisje z ostatnich 5 lat miały miejsce np Liechtensteinie czy Szwajcarii a nikt nawet nie próbuje nazwać tych wydań spekulacyjnymi. Nakład bloku 18 B Liechtensteinu to 5000 sztuk a czarnodruki wydawane są w nakładach po 5000 sztuk w formie arkusika i nie są objęte abonamentem.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, uważam, że nie ma sensu dalej dyskutować. Każdy i tak pozostanie przy swoim. Ja uważam, że PZF i PP postępują bardzo nieładnie, wręcz nieuczciwie, Panowie uznają działania tych instytucji za etyczne i jak najbardziej prawidłowe. Cóż, o gustach, szczególnie w tym zakresie nie będziemy dyskutować.
Na jeden aspekt tłumaczeń soryo 1966 chciałbym zwrócić uwagę: Polska liczy około 38 mln mieszkańców - nakład 8 tys. arkusików, Lichtenstein 38 tys. mieszkańców - nakład bloku 5 tys. To o czym my tu dyskutujemy? Nawet na forum warto do dyskusji się przygotować, szczególnie wtedy gdy bronimy tak paskudnej sprawy.
Cóż, życzę dalszego, wytrwałego uzupełniania zbiorów wydaniami spekulacyjnymi i owocnej działalności w organizacji, za przyczyną której będzie tychże wydań, jak mniemam, przybywało.
Pozdrawiam
(to już naprawdę mój ostatni wpis w tym wątku)
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie torunianin gdyby się Pan przygotował to wiedziałby Pan że większość abonamentu sprzedawana jest w Szwajcarii i Niemczech. A tak na marginesie mam kompletny zbiór Liechtensteinu w tym również wiele rzadkich odmian i arkuszy oraz znaczków ciętych i prób więc trafił z porównaniem mówiąc krótko nie najlepiej. Blok 18 B na poczcie kosztował 95 Euro i był w sprzedaży 3 godziny to dla Pana wiedzy , abonament w Polsce około 8000 jednostek , znaczki Liechtensteinu około 45000 abonamentu a ile jest osób zbierających Liechtenstein bez abonamentu wiele głównie w Austrii , Czechach
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem nie pisać, ale naprawdę trudno przejść do porządku dziennego nad taką amnezją. To Pan pisał o nakładzie 5 tys. I reszta już niepotrzebna. Czyżby tak trudno było skupić się na meritum na jednym wątku? Nie trzeba poruszać innych gdy z pierwszym nie wyszło.
Koniec.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 17:22    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

czytać należy ze zrozumieniem lub pomyśleć i poszukać odpowiedzi Liechtenstein nakład bloku 18 B to 5 tys to dla porównania Iławy ciętej , nakład bloku 18 A to 195 tys dla porównania Iławy ząbkowanej blok A był w abonamencie blok B nie było , to dla informacji o spekulacyjnym wydaniu i że na zachodzie europy postępuje się inaczej , jeśli skupiają się dwa wątki o zdaniu odrębnym to chyba nie trudno odnaleźć właściwą odpowiedź na swój post chyba że to sprawia dla Pana trudności to będę adresował do Pana bezpośrednio. Jak widzę to Panu ciężko przyznać się do pomyłki tylko na siłę usiłuje Pan przekonać osoby do swoich racji. Nie wiem co Panu nie wyszło ale nie będę ciągnął tego wątku
Powrót do góry
al

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 13:09    Temat postu: Re: cd Odpowiedz z cytatem

soryo1966 napisał:
Więc należy zapisać się do PZF nie będzie miał Pan problemu. PZF od dawna można powiedzieć od czasu powstania zabezpiecza dla swoich członków określone wydawnictwa w ograniczonym ( małym nakładzie ) i zawsze tak było.

Ale sam PZF pozwala swoim członkom na działania spekulacyjne. Przecież nie każdy członek PZF zbiera znaczki nowości polskie. A każdy ma prawo kupić takie nowości, bo mu się należy, a później odsprzedać z dużym przebiciem.
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zaufanie. Traktujemy klientów tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani"
(to cytat z misji PP).
A teraz takie zdanie:
Wszystkie usługi i produkty, w tym także filatelistyczne, oferowane przez PP, powinny być dostępne dla wszystkich klientów PP na równych prawach, bez względu na przynależność organizacyjną (lub jakąkolwiek inną).
Dla mnie to oczywista oczywistość i mam nadzieję, że w końcu przebije się to do głów Zarządu PP, tego albo któregoś kolejnego.
To jest kluczowa sprawa, cała reszta - w tym także sens i sposób emitowania wydawnictw limitowanych to szczegół.
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS
To drugie zdanie grubym drukiem jest moje. Powinno być dodane do misji PP Smile
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 18:12    Temat postu: Re: cd Odpowiedz z cytatem

al napisał:

Ale sam PZF pozwala swoim członkom na działania spekulacyjne. Przecież nie każdy członek PZF zbiera znaczki nowości polskie. A każdy ma prawo kupić takie nowości, bo mu się należy, a później odsprzedać z dużym przebiciem.

A co za różnica czy z zyskiem odsprzeda ktoś kto kupi taki walor w ramach puli dla członków PZF czy ktoś kto kupił w sklepie internetowym PP lub nawet w okienku na poczcie?
Kupił to może sobie zrobić ze swoją własnością co mu się żywnie podoba. Co PZF ma do tego, ze ktoś z jego członków coś sprzeda? A jeśli nawet sprzeda 10x drożej niż sam kupił to w czym problem? Ktoś chciał tyle zapłacić to zapłacił. Mamy wolny rynek, a czasy kiedy się wszystko należało po równo odeszły. I bardzo dobrze.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lotar napisał:
"Zaufanie. Traktujemy klientów tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani"
(to cytat z misji PP).
A teraz takie zdanie:
Wszystkie usługi i produkty, w tym także filatelistyczne, oferowane przez PP, powinny być dostępne dla wszystkich klientów PP na równych prawach, bez względu na przynależność organizacyjną (lub jakąkolwiek inną).
Dla mnie to oczywista oczywistość i mam nadzieję, że w końcu przebije się to do głów Zarządu PP, tego albo któregoś kolejnego.
To jest kluczowa sprawa, cała reszta - w tym także sens i sposób emitowania wydawnictw limitowanych to szczegół.

PZF nie dostał tych arkusików w prezencie od PP, tylko je kupił. Arkusiki nieperforowane były dostępne w sklepie internetowym, więc każdy zainteresowany miał szansę go nabyć. Nakład też był znany wcześniej, więc można było przewidzieć, że rozejdzie się w miarę szybko, więc trzeba było odpowiednio zadziałać. Jak widać niektórym (zbieracz12) nie sprawiło to problemu.
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Adamie, broni Pan przegranej sprawy. Właśnie o to chodzi, że nie mamy do czynienia z wolnym rynkiem tylko ze spekulacją towarem reglamentowanym. Czysty PRL. Dziwne, że PP wchodzi w taki układ.

No chyba nie chce Pan czytelników przekonywać, że PZF zalogował się o godz. 7.40, odświeżał stronę i 8.02 kupił większość nakładu. To chyba była jakaś forma przedsprzedaży?

Nieprzypadkowo napisałem grubym tekstem o co się spieramy. To jest główny i powoli utrwalający się, zupełnie niepotrzebny podział. A o fakty raczej się nie spierajmy. Nie ma powrotu do PRL-owskiego modelu filatelistyki i jest kwestą czasu jak te dopalacze w postaci nowodruków czy wydawnictw limitowanych zostaną odstawione i wtedy PZF będzie miał poważny kłopot. Zresztą fatalne skutki tego rodzaju "popularyzacji" filatelistyki chyba już są widoczne.
Powrót do góry
xweganx

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 08:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie którzy tak ochoczo powołują się na zakupy w sklepie internetowym PP niech się nie zdziwią jak za dwa tygodnie dostaną maila z przeprosinami za niemożność zrealizowania zamówienia. Już kiedyś to przerabiałem a byłem taki szczęśliwy że mi się udało Wink niestety ale PP potrafi zepsuć ludziom humor...
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie zweganx własnie dzis dostarczono przesyłke z moim arkusikiem i juz cieszę oczy na jego widok Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Skocz do: