Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Prześwitki:)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agrest

PostWysłany: Sob Cze 25, 2016 20:18    Temat postu: Prześwitki:) Odpowiedz z cytatem

Witam wszstkich, Chciałbym się zapytać starszych doświadczeniem kolegów czy jest jakiś spośób reperacji znaczka żeby pozbyć się tzw. prześwitki. Znaczek nie jest jakiś mega drogi, "napewno wymaga kąpieli" ale szkoda mi go zostawiać w takim stanie gdyż ma pewien unikalny błąd. Mianowicie ma na sobie delikatny odcisk walca innego znaczka. O ile to możliwe gdyż walec używany do produkcji Fi273 były w układzie czterech bloków 5*5zn. A tu jest pojedynczy odcisk i kilka centymetrów niżej znowu pojedyńczy. Tak czy siak nie zabardzo rozumiem jak to się stało chyba że może fałszerstwo?

http://tufotki.pl/bRXh7
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agrest

PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 15:07    Temat postu: Re: Prześwitki:) Odpowiedz z cytatem

Agrest napisał:
Witam wszstkich, Chciałbym się zapytać starszych doświadczeniem kolegów czy jest jakiś spośób reperacji znaczka żeby pozbyć się tzw. prześwitki. Znaczek nie jest jakiś mega drogi, "napewno wymaga kąpieli" ale szkoda mi go zostawiać w takim stanie gdyż ma pewien unikalny błąd. Mianowicie ma na sobie delikatny odcisk walca innego znaczka. O ile to możliwe gdyż walec używany do produkcji Fi273 były w układzie czterech bloków 5*5zn. A tu jest pojedynczy odcisk i kilka centymetrów niżej znowu pojedyńczy. Tak czy siak nie zabardzo rozumiem jak to się stało chyba że może fałszerstwo?

http://tufotki.pl/bRXh7

Odsłon przybywa a żadnej odpowiedzi, to może krótka piłka.
Czy da się nareperować prześwitujące znaczki jeśli tak to jak ?
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy się da - zakładam, że jednak nie.

Mam jednak inne pytanie: po co? Po co chcesz to naprawiać? Jeśli walor chcesz zatrzymać dla siebie, to nawet jeśli się uda jakimś cudem zlikwidować tą prześwitkę, to i tak będziesz o niej wiedział. Jeśli chcesz naprawę wykonać przed sprzedażą, to i tak wartości znacząco nie podwyższysz, a jeśli naprawioną wadę ukryjesz, właśnie żeby podwyższyć wartość, to będzie to oszustwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agrest

PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem raczej o tym żeby wyglądał bardziej estetycznie w moim klasrze. Miałem nadzieje że wymyślili już jakąś "szpachle" Smile
Dzięki.
Powrót do góry
pitervis

PostWysłany: Wto Cze 28, 2016 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol.Agrest, czy można prosić skan od strony "gumy"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agrest

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorabiana guma i troszeczkę klasera ale wierze że jest do zrobienia;)
Prześwitkę widać z prawej strony dolnego znaczka.
W realu wygląda dużo lepiej niż na foto.

http://tufotki.pl/kzEhq
Powrót do góry
Agrest

PostWysłany: Pią Gru 16, 2016 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie wrócę do wcześniej wałkowanego tematu Otóż jest na pewnym portalu aukcyjnym "chyba domyślacie się na jakim" piękna reperowana jedynka z kasownikiem a raczej z miejscownikiem "Kibarty" Bardzo ładnie zrobiona. Po zakończeniu aukcji jeżeli regulamin pozwala postaram się wrzucić zdjęcie bez linka.
Jest naprawdę ładna i chyba nawet nie widać śladów reperacji, dopóki nie wrzuci się w benzynkę oczywiście, więc wydaje mi się że chyba warto reperować znaczki jeśli są one rzadkie lub wyjątkowe, nawet dla samego siebie.
No co w sumie jak takie małe dzieła sztuki, dostają drugie życie i jest poczucie że się coś naprawiłoSmile Ten mój też już wygląda lepiej po kąpieli, przydało by mu się uzupełnić masę papierową delikatnie,no ale nie wiadomo gdzie nabyć lub jak ją zrobić. Na razie mówi się trudno:)
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sob Gru 17, 2016 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak jakbyś stary zabytkowy samochód pomalował na nowo, bo ma odpryski lakieru. Takie oryginalne stare nie ruszane samochody są kilka razy droższe, niż te przemalowane.
Powrót do góry
Agrest

PostWysłany: Sob Gru 17, 2016 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie tak, ale z jednej strony jak się sypie przez odpryski to z czasem wchodzi rdza i niszczy bardziej.
To samo tu, naprawiony sztywniejszy i cały, nie zadrzesz o folijkę i lepiej siedzi w klaserze a naprawia go ktoś kto ma pojęcie. Tym samym wzmacnia go żeby "działał dłużej". Zależy jak mocno uszkodzony. Można spekulować czy warto dany walor, ale nie które wydaje mi się że z pewnością tak.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Nie Gru 18, 2016 11:03    Temat postu: Re: Prześwitki:) Odpowiedz z cytatem

A tu jest pojedynczy odcisk i kilka centymetrów niżej znowu pojedyńczy. Tak czy siak nie zabardzo rozumiem jak to się stało chyba że może fałszerstwo?

Ten temat już był i to chyba z tym samym, lub analogicznym blokiem. Minęło o ile pamiętam dwa lata...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agrest

PostWysłany: Sro Gru 21, 2016 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeszperałem lecz nie znalazłem, jak by któremuś z kolegów wpadł w oko ten temat to był bym wdzięczny za info. Dzięki pzdr.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: