Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" 28.02

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbieracz12

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 22:11    Temat postu: Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" 28.02 Odpowiedz z cytatem

wpadłem na pomysł ożywienia nieco Forum
może by tak przy każdej nowej emisji zakładać temat i każdy z nas będzie mogl podzielic sie swoimi opiniami na temat wydania ?
bardzo chetnie moge sledzic nowosci i zakladac takie tematy wraz z nowa emisja Smile

a więc zapraszam do dyskusji co Koledzy myslicie o tym wydaniu ?

wklejam link z ilustracjami

http://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n41-n4176

mi przypadła do gustu szczegolnie fdc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xweganx

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 23:19    Temat postu: Re: Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" 2 Odpowiedz z cytatem

zbieracz12 napisał:
wpadłem na pomysł ożywienia nieco Forum
może by tak przy każdej nowej emisji zakładać temat i każdy z nas będzie mogl podzielic sie swoimi opiniami na temat wydania ?
bardzo chetnie moge sledzic nowosci i zakladac takie tematy wraz z nowa emisja Smile

Pomysł wyśmienity, z chęcią poczytam co inni koledzy sądzą o wydaniach PP

zbieracz12 napisał:
mi przypadła do gustu szczegolnie fdc Smile

Jeśli chodzi o FDC to przyznam rację, genialnie im to wyszło, jeśli chodzi o znaczek, to jak dla mnie 2/10.
I mimo iż nie zbieram FDC (mam kilka pozycji które albo mi się na tyle podobały że je kupiłem, albo wpadły mi przypadkiem) to zdecydowanie zakupię jedną sztukę Cool
Powrót do góry
Graf Orlok

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nową świecką tradycję popieram (choć kiedyś podobne rozmowy się już toczyły). No i chyba wątek powinien się znaleźć w innym dziale. Sam zarys znaczka mi nie przypada do gustu, zbyt kojarzy mi się z tymi znaczkami "na życzenie". Na koniec sam arkusik (które zbieram) niezbyt atrakcyjnie się prezentuje (tytuł emisji na górnym marginesie, bez jakichkolwiek dodatkowych elementów). Jak dla mnie to wydawnictwo: Tak se Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piotr63

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba tylko pamiętać, żeby kupić arkusik przed 1 marca (zmiana taryfy, a znaczek jest beznominałowy), co pozwoli zaoszczędzić jakieś 12x15gr Smile
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 16:18    Temat postu: damy radę Odpowiedz z cytatem

nowy arkusik nominał a cena 1,75 PLN nakład 200 tys co daje 350 tys złotych , 1 marzec nominał a wartość 2 złote nakład 200 tys co daje 400 tys złotych da się zarobić da się w jeden dzień 50 tys . Bardzo dobra zmiana , bardzo dobry pomysł i ciekawe ile będzie do kupienia w pierwszym dniu nadmieniam że to na wniosek Pana ministra przesunięto termin wprowadzenia znaczka do obiegu. Wnioski pozostawiam bez komentarza. Oj będzie się działo przez kolejne cztery lata :))
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, przepraszam, nasza oszczędność na jednym arkusiku wyniesie 12x25gr, czyli 1 znaczek i pół wg. nowej taryfy "za darmo" Smile
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

240 tys nakładu więc 3 złote na arkusiku x 20 tys daje 60.000 złotych mały samochód gratis w jeden dzień
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat został przeniesiony do działu Nowości (nie tylko polskie).
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 00:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soryo1966 napisał:
240 tys nakładu więc 3 złote na arkusiku x 20 tys daje 60.000 złotych mały samochód gratis w jeden dzień

mam lepszy pomysł wszystkie firmy instytucje powinny wykupic jak najwiecej znaczków A przed 1 marca i pozniej słac przesyłki w cenie sprzed podwyzki przez cały czas- jest to sposób na te podwyzke Smile
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest właśnie dobra zmiana co widać , skoro poczta niema środków i płacze że brakuje jej pieniędzy a tu lekką ręką może stracić kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych to co dalej pisać. Jak widać ktoś znowu nie pomyślał , jeśli w tak małej sprawie można zrobić tyle szkody to aż nie chce się myśleć co mogą zrobić kiedy kwoty będą większe ale to jest dobra zmiana. Zastanawiam się czy ktoś z tej dobrej zmiany dobrze poznał matematykę bo jak widzę co opowiadają i liczą to nic się nie zgadza. A miało być tak pięknie .....
Powrót do góry
jankusz

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie "odkrycia" nie mają sensu ponieważ można kupować bez przerwy znaczki beznominałowe np: 4445 i 4446 jak i inne, które jeszcze mają moc obiegową. Cytat: "To jest właśnie dobra zmiana co widać , skoro poczta niema środków i płacze że brakuje jej pieniędzy a tu lekką ręką może stracić kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych to co dalej pisać." - bez sensu - ma się nijak do sytuacji, którą opisałem na wstępie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
soryo1966

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytać należy ze zrozumieniem , nikt nie podaje dwa tygodnie przed zmianą taryfy że opłaty ulegną zmianie. Każdy wie że oznaczenie A oznacza określoną usługę pocztową w cenie 1,75 a po zmianie będzie wynosiła 2 złote. Trzeba mieć całkowity brak wyobraźni aby na taki krok się zdecydować , po drugie jest ewidentne działanie na szkodę Spółki i pod to są odpowiednie przepisy kk. Nigdzie na świecie żadna poczta nie robi takich działań z tak dużym wyprzedzeniem. Należałoby wycofać ze sprzedaży znaczki o nominale A i inne i przywrócić do sprzedaży po 1 marca. Za komuny określało się to niegospodarnością po zmianach w kk i kc nazywa się to działaniem na szkodę spółki a obecnie dobrą zmianą. Tu niema co bronić decyzji ministra która jest fatalna , głupia i niezrozumiała dla każdego kto ma odrobinę wyobraźni.
Powrót do góry
jankusz

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba też wziąć pod uwagę, że podstawowa usługa pocztowa w cenie 1,75 jest obecnie niszowa i w zasadzie jest wykorzystywana przez indywidualnych klientów Poczty Polskiej. Nadawcy instytucjonalni przeważnie mają opłacone z góry takie świadczenia, lub używają frankatury mechanicznej. Kupuję czasami na Allegro znaczki i zauważam, że tak są już nawet opłacane listy, które dostaję z zakupionymi znaczkami. Sprzedawcy nie zadają sobie trudu by ładnie ofrankować przesyłkę (przecież wysyłają do filatelisty!).
Podsumowując, nie ma obawy o masowy wykup znaczków z oznaczeniem A.
A tak na marginesie powinno się w ogóle zakazać sprzedaży znaczków A bo może być np. za pół roku podwyżka - absurd? Oczywiście - absurd! Nie ma obawy o gigantyczne straty spółki z powodu takiej a nie innej decyzji ministra, bo nawet zakładając że jakaś firma dalej opłaca swoją korespondencję tradycyjnie, naklejając na każdą przesyłkę znaczki, to nie zamrozi sobie gotówki, bo działałaby na swoją niekorzyść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
soryo1966

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale można znaczki użyć do droższych przesyłek i wówczas nawet kilka sztuk może być na jednym liście.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeżeli Poczta wycofa z obiegu wszystkie znaczki "A", unieważni je, i wprowadzi nowe?
Będzie czysty zysk dla poczty, bo ludzie wykupią przed 01.03 i później ich nie będą mogli używać. Laughing
W dzisiejszych czasach wszystko możliwe. Można to zrobić w ciągu jednej nocy. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: