Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

100 - lecie Nagrody Nobla z chemii....

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polecony

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 21:07    Temat postu: 100 - lecie Nagrody Nobla z chemii.... Odpowiedz z cytatem

Jak to nazwać? Bloczek ten został wydany bez numeracji, z 1, 2, itd. Na forum kzp rozgorzała dyskusja. Ja to nazywam bublem Poczty Polskiej.
WSTYD . A ktoś na tym zarobi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ryszard

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMHO przeginają ale z drugiej strony nikt nie każe nam kupować Wink
Masakra z tą ilością odmian - najbardziej mnie wqrza brak jakiejkolwiek informacji na temat tych odmian. Ktoś napisał o 6 rodzajach bloczka i 3 czarnodruku ! Rozumiem, że są osoby które kupują wszystko co PP wydała a tu nigdzie nie widzę takiej możliwości. Chyba wyślę jakieś zapytanie w tym temacie do sklepu PP.
PS. No i nie wiem czy przypadkiem nie znajdą się chętni, żeby "sobie" dodrukowywać te brakujące cyferki na "czystych" czarnodrukach Evil or Very Mad

Co do samego bloczku to, mimo, że jest to tylko tylko "kalka" ze zdjęcia, bardzo mi się podoba. Drobnym minusem jest to, że ma wokół białą ramkę a te zaokrąglone rogi to "ściema" Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tez nie przypadają do gustu tego typu "kalkowane" projekty.
Nie podoba mi się ta cała sprawa z odmianami, mam wrażenie że jest to robione celowo, żeby parę groszy przyciąć. Spekulacja, kombinatorstwo i tyle.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Poczta Polska to robi, i nie była pierwsza.
Zobacz:
« XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie wSoczi. Turystyka na Czarnomorskim nadbrzeżu Rosji »
http://www.zgpzf.pl/ffp/viewtopic.php?t=3339&postdays=0&postorder=asc&start=60
Przykład, że z jednej serii można wyciągnąć duuuuuuuuuuuuuuuuużo kasy; ok. 4635 rubli ~ 472,31 złotego.
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pościłem Skłodowska w obieg. Masakra z tym miejscem na adresowanie. Samoprzylepne etykietki które zamówiłem sobie do kopert (a nie są duże) niestety nie wchodzą, jest tam tylko 2,5 cm miejsca na wysokość. Było kombinowanie z drukowaniem i wycinaniem.

@al odbiegając od tematu, dzięki za kontakt z Aleksandrem, to uczciwy facet :]
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jest jednak wydanie spekulacyjne na wielką skalę.
- PP nie poinformowała o tych wszystkich "odmianach" ani na swojej stronie ani na stronie sklepu, udaje, że oficjalnie tych odmian nie ma.
- w sklepie internetowym nie można ich kupić normalnie - tak jak wszystkie inne walory;
- embargo na informację ewidentnie wywołuje zamieszanie i wspomaga spekulacje;
- brak normalnej komunikacji ze wszystkimi klientami wspomaga handel tych uprzywilejowanych, którzy mają swoje dojścia do informacji;
- ponieważ PP udaje, że tych odmian nie ma - to najbardziej lojalni klienci, czyli abonamentowcy nie wiedzą czego mają się spodziewać.

PP właśnie utrwaliła swój międzynarodowy wizerunek jako poczta z silną tendencją do wydań spekulacyjnych. To jest beznadziejnie głupie działanie.
Powrót do góry
Ryszard

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lotar napisał:

- w sklepie internetowym nie można ich kupić normalnie - tak jak wszystkie inne walory

Tak jak wszystkie inne to nie ale jednak jest sposób na kupienie w sklepie internetowym. Zadzwoniłem i miła Pani poinformowała mnie, że jest aż 6 (sic!) odmian polskich bloczków i chyba 4 odmiany czarnodruku. Zamawia się poprzez kupno "normalnego" bloczku w sklepie a później trzeba zadzwonić i powiedzieć, że chcemy odmiany a nie np. 6 takich samych. Zakręcone ale skoro działa to zawsze "cuś".
Dziwię się, że PP nie wstawi normalnie tych odmian do sklepu, zarobi więcej i ukróci spekulantów.
PS. Zamówiłem "kolorowe", czarnodruki odpuszczam bo drogie i brzydkie Confused
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sklep Poczty Polskiej nie ma wszystkich znaczków w spisie, a które ma w posiadaniu w sprzedaży, szczególnie CTO.
Ja też mam namiary na "miłą Panią" w sklepie Poczty Polskiej.
Chociaż jestem z Torunia, a ona z Bydgoszczy, zawsze uprzejmie kompletuje mi co mi potrzeba. (te animozje między naszymi miastami!) Twisted Evil Laughing
Zdradzę, że nawet nie zamawiam przez stronę sklepu, tylko wysyłam jej mój spis braków, a Ona nadaje mi numer zamówienia.
Nawet "ściągnęła" mi (nie wiem skąd) znaczki z 2003 roku, których aktualnie nie mieli na stanie.
Chyba Jej nie zaszkodzę tym wyznaniem? Shocked Crying or Very sad Laughing
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mówisz o pani Irenie, to bardzo, ale to bardzo serdecznie pozdrawiam ta przesympatyczna panią.
Jako jedyna jakieś 3 lata temu odpowiedział na moje prośby o udostępnienie archiwalnej specyfikacji abonamentowej "S". Dostałem to w ogromnej kopercie za free.
Ogromny szacun.
Jak widać są jeszcze "urzedasy": Laughing którzy z sercem podchodzą do klienta.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie to nie jest Pani Irena.
Widocznie w tym sklepie pracuje więcej "normalnych" Ludzi! Laughing Shocked
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, zgadzam się, mam bardzo dobrą opinię o tym sklepie i ludziach tam pracujących. Ten sklep wprowadził dużo normalności do polskiej filatelistyki, ale najwyraźniej komuś to przeszkadza.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 10:54    Temat postu: Re: 100 - lecie Nagrody Nobla z chemii.... Odpowiedz z cytatem

Polecony napisał:
Jak to nazwać? Bloczek ten został wydany bez numeracji, z 1, 2, itd. Na forum kzp rozgorzała dyskusja. Ja to nazywam bublem Poczty Polskiej.
WSTYD . A ktoś na tym zarobi.

Jak to jak - typowe wydanie spekulacyjne, obliczone tylko i wyłącznie na wyciągnięcie kasy z kieszeni filatelistów Exclamation Osoby odpowiedzialne za nowe emisje PP prowadzą ją w kierunku Gwinei-Bissau czy szejkanatów!

Mam propozycję dla PP - w przyszłym roku jak wiadomo Euro2012. Wg planu - przewidziano jeno cztery znaczki z tej okazji. A czemuż nie 16 bloków - jeden na każdego uczestnika finałów! Oczywiście - cięte i ząbkowane, z numerem 3 cyfrowym, 4 cyfrowym, 5 cyfrowym i bez numeru. Z numerem odwróconym, ukośnym i prostopadłym. Do tego oczywiście czarnodruki (a jak Exclamation ). I FDC - najlepiej format A4. Nominał - proponuję 408,30 PLN (oplata za 5 kilo druków wysłanych poleconym ekspresem do krajów Polinezji) - jak szaleć to szaleć Twisted Evil
Powrót do góry
Ryszard

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odebrałem zamówiony komplet (odpuście sobie komentarze na ten temat Wink) i jestem zaskoczony numeracją Shocked
Nakład niby 500tys. a na tych numerowanych - z dodatkową cyfrą 1 i 2 - widnieją liczby powyżej 520 tys. Wydanie z samym numerem (bez dodatkowej cyfry) ma numer 035307. Może na początku wymyślili, że część z tych 500 tys. ponumerują i tak też zrobili a później pojechali po bandzie i dodrukowali bloczki z fikuśną numeracją. Ciekawe jak to jest faktycznie z nakładami - może w katalogu Fischera coś wspomną ale to dopiero w katalogu 2013 no bo oczywiście wydanie 2012 nie będzie zawierać ostatnich tegorocznych wydań.
Ponadto zastanawia mnie metoda dodruku tych numerów i dodatkowych cyfr. Wydaje mi się, że dodatkowe cyfry naniesiono inaczej niż numery bloczków - aż korci żeby sprawdzić paznokciem czy da się zdrapać Wink. Z chęcią bym przeczytał obszerny artykuł np. w Filateliście o tym, jak to już nazwano, spekulacyjnym wydaniu.
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zauważyłem inny odcień bloczków. Ten który mam z numerem 564043 wpada bardziej w zieleń - seledyn niż ten z nr. 010940 który jest bardziej niebieski. Jeszcze blok z niższym nr. ma cyfry mniejsze niż ten o wyższej numeracji. Po za tym na bloku bez jakiejkolwiek numeracji dostrzegam nad napisem chemii jakieś czerwone kropeczki.

Druga sprawa to nie jestem zadowolony z jakości naklejonych bloków na kopertach - ponieważ klej nie trzyma idealnie na całej powierzchni bloku.
Zastanawiam się nad reklamacją - tylko że koperty już przeszły przez obieg pocztowy.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Wto Gru 13, 2011 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bloczek szwedzki, ciekawe czy też ma tyle odcieni: Laughing

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: