Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

nowości filatelistyczne - "Filatelista"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 16:55    Temat postu: nowości filatelistyczne - "Filatelista" Odpowiedz z cytatem

Temat co prawda był już przez prywatne emaile rozesłany, ale... nie zawadzi spróbować na forum. Potrzebujemy oczu i rąk do działu "nowości" w miesięczniku "Filatelista". Od czasu do czasu (z praktyki wystarczy średnio raz na 3-4 tygodnie) wchodzimy na strony www poczt i oglądamy listę nowości. Ściągamy zdjęcie nowego znaczka i w Wordzie opisujemy krótko: datę oraz nazwę wydania, nominał i w telegraficznym skrócie co przedstawia znaczek (własnymi słowami opisanie motywów: róża, krzyż, samochód, maratończyk, etc.). Strony www poczt (linki prześlemy) można sobie umieścić w ulubionych w wyszukiwarce internetowej i od czasu do czasu (średnio raz na miesiąc będzie potrzebne zestawienie) kliknąć. Większość poczt ma tłumaczenie swoich serwisów na angielski, w przeciwnym razie google tłumacz te podstawowe dane potrafi przetłumaczyć.
Do podziału zakres państw od liter A do S.
Ucieszylibyśmy się choć z jednej osoby. Na początku jest trudno, za drugim i następnym razem można dojść do wprawy i gładko to obrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się do prośby. Ciągniemy to razem z Mariuszem, ale powoli liczba nowości zaczyna nas przytłaczać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ja wam już nie pomogę, ledwo obrabiam swoja działkę, (FDC, UNPA, i-KF w którym też mam ogrom do zrobienia), pisałem wiele apeli o pomoc w opisywaniu kopert FDC i współpracy przy UNPA nikt się nie odezwał Sad
Co do zapowiedzi czasami pisze o UNPA (teraz pisałem o zagrożonych gatunkach) ale jest tego stosunkowo niedużo.
Jak zwykle rąk do roboty brakuje, a i wątpię żeby się ktoś zgłosił - jedyna nadzieja to młodzież. Tylko żeby ona chciała....
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę podjąć się a przynajmniej spróbować - poproszę tylko o linki poczt.. A przy okazji - informacja o wydanym numerze majowym dawno już była a do tej pory nie dotarł do mnie bieżący numer. Poprzednio dostałam o wiele szybciej. Czy to norma? czy też tylko do mnie nie dotarło?
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się chętnie podejmę tego zadania. Mogę sprawdzać na bieżąco nowości poczt Włoch, San Marino, SMOM, Watykan (chociaż pewnie tego pilnuje już Mariusz Smile ) - te mnie samego interesują. Języki obce mi nie straszne więc mogę też inne poczty posprawdzać - przydzielcie mi coś. Byle nie Chiny, Japonię czy inną Koreę - krzaków w piśmie jakoś nie mogę strawić Smile
Powrót do góry
ochwat

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile dodatkowa para rąk, klawiatura i myszka się przyda? chętnie bym spróbował pomóc Smile mogę spróbować pod skrzydła wsiąść kraj kwitnącej wiśni a reszta jak przypadnie Smile
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elka 26 nie jesteś jedyna. Ja także do dnia dzisiejszego nie otrzymałem autorskiego egz. "F". Od tego numeru wysyłką zajmuje się Okręg Pomorski. Jak widać nie wyrabiają. Ja już co prawda mam "F" z innego źródła ale myślę że warto napisać o opóźnieniu aby to poprawić. Jako ciekawostkę podam że od kolegów wiem iż otrzymali "F" w prenumeracie pocztowej już 30 kwietnia !!!!!!
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dostałem dwa razy "F" kwiecień.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwietniu to i ja dostałam też 2 razy. A w maju ani razu Smile
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odzew Smile Jutro wieczorem podeślę propozycję podziału krajów dla wszystkich chętnych Smile Redakcja ma już podesłany materiał do numeru czerwcowego, z tego co mamy już zgromadzone z Mariuszem spokojnie uskłada się do kolejnego numeru (a pewnie nie wszystko się zmieści Smile ). Ja bym proponował podział alfabetyczny wg państw od do, żeby uniknąć bałaganu.

Odnośnie majowego numeru "Filatelisty" - też jeszcze nie dostałem. Na szczęście mam w tym miesiącu "zapas" literatury, tak że jakoś jeszcze przeczekam Smile
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oooooo, nie śmiałem myśleć że znajdzie się parę osób Smile Po cichu liczyłem, że może jedną osobę da się "złowić"... A tutaj... Elegance France.

@eNWu: zgadłeś, akurat mam Watykan i Włochy Smile Watykan właściwie mi odpada, gdyż nowości prezentujemy na forum w rozbudowanej formie i z dużym wyprzedzeniem niż w "F" Smile, dlatego w zestawieniu podaje tylko hiperłącze do naszego watykańskiego kącika. Włochy mają teraz ładne serie "Made in Italy", na której prezentują swoje narodowe rarytasy-frykasy znane na całym świecie.

Ja też dostałem dwa razy kwietniowy numer, majowego jeszcze nie mam. Próbowałem dublet upłynnić poprzez małego szwagra w podstawówce, ale... niestety żaden dzieciak nie był chętny. Ma się jeszcze zapytać w bibliotece, niech tam poleży, może ktoś się zainteresuje.

Z amatorskiej praktyki: na początku trudno się przełamać, jest to denerwujące ale z biegiem czasu można to opanować i obrobić jak po maśle. Przy okazji można zwiedzić kawałek świata, bo niektóre znaczki są naprawdę ładne i zaczynam szperać w wikipedii z czystej ciekawości co przedstawiają. Poza tym, niektóre poczty, choć mają swój serwis w języku angielskim, to często gęsto po przejściu na ten język, nie ma tam nowości. Zdziwiłem się w kwietniu, dlaczego parę państw nie wydało jeszcze znaczków. Sprawdzam na delcampe - kurcze, coś jest nie tak. Zacząłem myszkować i okazało się że nowości były, ale w rodzimym języku.
Niektórzy, jak poczta szwajcarska, wstawiają zdjęcia znaczków, których nie można ściągnąć. Warto sobie zaaplikować Snippiego:
http://www.bhelpuri.net/Snippy/
To niewielki programik, dzięki któremu możecie robić zrzutkę z ekranu z dowolnie zaznaczonego miejsca (a następnie wkleić do Paint'a i zapisać w jpg).
Języki egzotyczne można śmiało tłumaczyć w google tłumacz, ja tam tłumaczę m.in. wietnamski i wychodzi bardzo dobrze, poza tym rysunek znaczka to już jest podpowiedź.
Na początku trochę psioczyłem, po kiego grzyba się zgłosiłem, a teraz ... nawet lubię to robić. Niestety tylko cichaczem w pracy, po pracy nie mam szans... Poszerza to na pewno horyzonty, można mniej więcej wyczuć wspólne trendy (ten rok należy do Titanica) i - jak wspomniałem - zwiedzić trochę świata, jak np. tutaj - myślę sobie: jak można się chwalić octem Smile ?

Dziękuję Wam za chęci.

PS. W moim pierwszym poście w tym wątku wkradł się błąd - do podziału państwa A do R (nie A do S).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FDC
Gość

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 05:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze Mariusz że sam jestem w szoku. Dlatego tak sceptycznie do tego podszedłem. Mam nadzieje ze niedługo zabraknie Filatelisty, bo wszystkie numery rozejdą się do redaktorów.

Co do zrzutu ekranu, gdyby ktoś nie chciał instalować żadnych dodatkowych programów, jest jeszcze na klawiaturze taki mały tajemniczy przycisk PrtSc (Print Screen - drukuj ekran - zazwyczaj razem z SysRq góra/prawa strona klawiatury) po jego użyciu ekran (pulpit) z wszystkim co na nim widzimy, ładuje nam się do pamięci i wtedy możemy wkleić go np. do Paint'a i wy-edytowac co chcemy (każdy Windows). Użytkownicy Windows 7 maja możliwość użycia Narzędie Wycinanie które jest instalowane w standardzie. W polu wyszukaj programy i pliki (lewa strona dolnej belki grupa programów start) wpisujemy Narzędzie Wycinanie po pokazaniu sie nam tego programu na liście, kursor nad nim prawy klawisz myszy i Wyślij do.. np Pulpit (utwórz skrót), lub można przeciągnąć w inne miejsce.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 10:12    Temat postu: Ukraina maj 2012 Odpowiedz z cytatem

Tak może wyglądać?:

A jak z legalnością ściągania obrazków?

Ukraina
«УЄФА ЄВРО 2012тм. Україна-Польща»
«UEFA EURO 2012тм. Ukraina-Polska»
Data wydania: 11.05.2012
Nominał: 62,55 hrywien.
Temat: Football, Euro2012.

Ostatnio zmieniony przez al dnia Wto Maj 15, 2012 11:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym dał opis:
Piłka nożna - EURO 2012, Puchar H.Delaneya
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie wkurza fakt ze PP wycofała emisje z okazji Euro 2012. Żenada !!

"Zmiana podyktowana jest trudnościami jakie wystąpiły na etapie realizacji przedmiotowej emisji, związanymi z możliwością naruszenia przez Pocztę Polską S.A. praw wyłącznych UEFA. Emisja znaczków pocztowych wg przygotowanych projektów graficznych może spowodować konsekwencje finansowe i zaszkodzić wizerunkowi Poczty Polskiej S.A, która może zostać posądzona z tego tytułu o tzw. marketing pasożytniczy. Podjęto próby ustalenia innego brzmienia dla tematu przedmiotowej emisji, jednak z uwagi na liczne prawa wyłączne UEFA, nie dały one rezultatów. Ponadto, ze względu na możliwość naruszenia praw wyłącznych UEFA, Poczta Ukrainy wycofała się z projektu wydania wspólnego znaczka pocztowego z okazji „Euro 2012”.""

Zdziwienie budzi termin, w jakim tę decyzję podjeto. Plan emisji został bowiem ogłoszony 28 marca 2011 (!) roku. Już wówczas, przygotowując tenże "Plan", pracownicy Poczty, ale także zatwierdzającego "Plan" Ministra Infrastruktury, powinni analizować prawa do symboli i wizerunków związanych z tematyką emisji. 4 znaczki miały się ukazać w kwietniu, zatem decyzja o wycofaniu sie z emisji podjeta w ostatnich dniach kwietnia, sugeruje, iż Poczta Polska dość późno zorientowała się, że mogą być wątpliwości odnośnie praw autorskich do symboli i wizerunków związanych z Euro 2012. Z uzasadnienia decyzji wynika, iż gotowe już były projekty znaczków i wynika, iż zabrakło czasu na ich zmianę.
Tymczasem Poczta Ukrainy, w lutym bieżącego roku, przygotowała serię 4 arkusików z widokami ukraińskich stadionów na Euro 2012 z myślą o znaczkach personalizowanych. My zaś reprodukujemy wydawnictwo Poczty ... Mozambiku poświęcone Euro 2012.

W dniu dzisiejszym redakcja Rynku Pocztowego skierowała do rzecznika Poczty Polskiej następujace pytania
1. Czy miały miejsce i w jakim okresie negocjacje handlowe z UEFA na temat korzystania z ich praw autorskich przy emisji znaczków pocztowych o tematyce EURO 2012?
2. Jaki Poczta Polska musiałaby ponieść koszt zakupu niezbędnych praw do takowej emisji znaczków?
3. Czy decyzja o wstrzymaniu emisji wynikała z jednoznacznego stanowiska UEFA, czy została podjęta z inicjatywy Poczty Polskiej?

Ciekawostką jest, iż równoczesnie Poczta Polska przygotowuje emisję znaczków zwiazanych z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, zaś Narodowy Bank Polski zamierza wyemitować monety kolekcjonerskie poświęcone Euro 2012. Ponieważ problem wydaje się identyczny jak w przypadku znaczków pocztowych, również rzecznika NBP zapytaliśmy w dniu dzisiejszym, jak NBP poradził sobie z problemem "marketingu pasożytniczego".
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: