Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

ptaki drapieżne Węgier

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 10:41    Temat postu: ptaki drapieżne Węgier Odpowiedz z cytatem

Coś dla Kol. Adama:
http://posta.hu/object.06C531A3-1777-4F44-8569-337362DB6A44.ivy
Smile
Orzeł cesarski, bielik, kobczyk, raróg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tę serię od środy Very Happy Bardzo ładna, dlatego kupiłem, bo większość nowości (zwłaszcza tych wydawanych przez mało poważne kraje) mnie nie interesuje. W planach poczta Węgier ma jeszcze blok z myszołowem (wejdzie do obiegu 15 czerwca).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 08:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba jak coś znajdę w nowościach to nie będę informował, bo widzę że kol. Adam w tym temacie prowadzi nasłuch większy jak Echelon.
Smile
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze znaczkami to nie problem, bo tu informację znaleźć bardzo łatwo Very Happy Gorzej jest z całostkami i stemplami - gdzie w zasadzie poza newsletterem Motivgruppe Ornithologie i ew. Gibbons Stamp Monthly, (gdzie też są całostki, ale info jest podawane z jedno-dwuletnim poślizgiem i też nie zawsze wszystkie), człowiek jest zdany na traf. Tak, że pod tym względem liczę na życzliwą pomoc Kolegów i Koleżanek - jak coś zobaczycie to dajcie znać Smile
Na marginesie - gdyby ktoś posiadał informację o istnieniu gdzieś w świecie katalogu (katalogów) stempli lub frankatur, ale dedykowanego do tematu "ptaki" to też będę wdzięczny za info.
Powrót do góry
sokoldulmen

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michel Katalog robi wydania poswiecone tematyce ptakow:
Nr.Artykulu na www.eBay.de:

390404834393

Sa rozne roczniki i ceny.Mysle,ze przydatne.Mozna tez wpisac pod "szukaj" - Michel Katalog Vögel (Voegel)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
FDC
Gość

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz kolege Adama próbowałem zaskoczyć jakimiś swoimi "odkryciami", i odchodziłem z przysłowiowym kwitkiem Laughing
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sokoldulmen napisał:
Michel Katalog robi wydania poswiecone tematyce ptakow:
Nr.Artykulu na www.eBay.de:

390404834393

Sa rozne roczniki i ceny.Mysle,ze przydatne.Mozna tez wpisac pod "szukaj" - Michel Katalog Vögel (Voegel)

Dziękuję za info, wiem o tym katalogu i nawet go mam. Podobnie jak kilka innych Smile Katalog całostek z ptakami Michaela Gibbona też. Chodzi mi o katalog tylko stempli okolicznościowych z ptakami. Są różne dedykowane katalogi stempli do różnych tematów, ale opracowania o ptakach jeszcze nie widziałem.

Na własny użytek robię od paru miesięcy takie zestawienie stempli do tematu "dzienne ptaki drapieżne", bazując na tym co mam lub znajduję w sieci i jak na razie mam skatalogowane > 500 stempli z ponad 100 krajów. Ale na pewno to nie są wszystkie, zwłaszcza jeśli chodzi o starsze i z jakichś egzotycznych krajów. A jeszcze są frankatury mechaniczne, których na razie jeszcze nie opisywałem, a też mam ich z kilkadziesiąt.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam_filatelistyka.org napisał:

Na własny użytek robię od paru miesięcy takie zestawienie stempli do tematu "dzienne ptaki drapieżne", bazując na tym co mam lub znajduję w sieci i jak na razie mam skatalogowane > 500 stempli z ponad 100 krajów.

No i to jest dobry początek do wydania własnego katalogu Smile Zastanawiałeś się nad tym ?
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katalog powinien być w miarę kompletny. Ja takiej gwarancji dać nie mogę. Poza tym nie wiem czy tak wąska tematyka wzbudziłaby większe zainteresowanie. Natomiast niemiecka Motivgruppe Ornithologie, do której od pewnego czasu należę, ma w planach stworzenie bazy danych, która zawierała by znaczki, całostki i stemple z wszelkimi ptakami. Co z tego wyjdzie to się okaże.
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U Kniffki jest dział poświęcony ptakom drapieżnym.
I jeszcze coś na catawiki.de.
Może coś tam kolegi zaskoczy...
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U Kniffki zaskoczyć mogą przede wszystkim ... ceny Smile Byłem na jego stoisku w Essen - można trafić na dobry i ciekawy materiał, ale ceny przyprawiają o zawrót głowy w przypadku niektórych pozycji. Ale jedną rzeczą się zainteresowałem i teraz mam zagwozdkę - przepłacić czy nie? Very Happy
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Sob Sie 18, 2012 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam_filatelistyka.org napisał:
Na marginesie - gdyby ktoś posiadał informację o istnieniu gdzieś w świecie katalogu (katalogów) stempli lub frankatur, ale dedykowanego do tematu "ptaki" to też będę wdzięczny za info.

Przeglądając archiwalne numery Filatelisty, natknąłem się na reklamę katalogu Ptaki na znaczkach pocztowych Europy (autor Grzegorz Kamieński) - podobno jest tam też coś na temat stempli okolicznościowych, ale chyba tylko polskich. Zawsze to jednak coś więcej niż nic ...
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 08:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem od dawna o istnieniu takiego katalogu. Niestety nie miałem możliwości zapoznania się z jego treścią. Swego czasu oferowano go na Allegro, ale cena jaką sobie wymyślił sprzedający była wzięta z sufitu. Odnośnie polskich stempli okolicznościowych - to tutaj jest sprawa w miarę prosta, bo istnieją zbiorcze opracowania na ten temat autorstwa A. Myślickiego i S. Kwoki.
Powrót do góry
kibicFCB

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega Adam nie da sie zaskoczyć pewnie niczym Smile
Powrót do góry
pietkiewicz1953

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 17:49    Temat postu: prośba Odpowiedz z cytatem

Niech Kibic z dala w forum filatelistyczne z reklamami się nie w....la. Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: