Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

wydania o ograniczonym nakładzie w 2011

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polonica

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 12:25    Temat postu: wydania o ograniczonym nakładzie w 2011 Odpowiedz z cytatem

Czy w ubiegłym roku Poczta Polska wydała jakieś wydania o niskim nakładzie, chodzi mi o cięte bloki, nadruki itp ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Graf Orlok

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to nie. Ewentualnie można za takowe uznać odmiany numerów i innych takich tam pierdół w związku z blokiem z okazji 100-lecie Nagrody Nobla z chemii dla Marii Skłodowskiej-Curie. Co nie którzy tak to postrzegają a inni nie. Tu temat:
100 - lecie Nagrody Nobla z chemii....
Ja osobiście świadomie zbojkotowałem to wydanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
embok

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:00    Temat postu: wydania o ograniczonym nakładzie w 2011 Odpowiedz z cytatem

Wydania Poczty Polskiej S.A. o ograniczonym nakładzie w 2011 roku to :
- czarnodruk "100. rocznica urodzin Czesława Miłosza"
- czarnodruk "100-lecie Nagrody Nobla z chemii dla Marii Skłodowskiej-Curie".
Nakład każdego z tych bloków jest znany.
Były jeszcze znaczki personalizowane, a raczej przywieszki personalizowane w arkuszach znaczków "Róże w hafcie polskim" (dostępne w Sklepie Internetowym Poczty Polskiej S.A.) - ale o takie wydania pytającemu z pewnoscią nie chodziło.
Powrót do góry
Ryszard

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:12    Temat postu: Re: wydania o ograniczonym nakładzie w 2011 Odpowiedz z cytatem

embok napisał:

- czarnodruk "100. rocznica urodzin Czesława Miłosza"
- czarnodruk "100-lecie Nagrody Nobla z chemii dla Marii Skłodowskiej-Curie".
Nakład każdego z tych bloków jest znany.

Katalog Fischer 2012:
czarnodruk "100. rocznica urodzin Czesława Miłosza" - nakład 30 tys.

Niestety "Nobla" nie ma w tym katalogu, ciekawe czy w tegorocznym wydaniu ukażą się dane na temat nakładu tej dziwnej emisji.
Powrót do góry
Graf Orlok

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, jeszcze te wydania. Ja osobiście nie zbieram czarnodruków, nowodruków itp, dlatego o nich zapomniałem Razz Swoją drogą kiedyś poczta wydawała co roku jakieś bloki w dwóch wersjach cięty i ząbkowany. Teraz coś jakby rzadziej.
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że z nakładem czarnodruku "Skłodowskiej" to nie jest taka prosta sprawa, bo widziałem, ze wystepuje w 3 (?) wersjach. Do tej pory nie opublikowano żadnej technicznej specyfikacji tej dziwnej emisji (bloku i czarnodruku). Tu nie są potrzebne żadne prace badawcze tylko rzetelna i uczciwa informacja PP.
A przy okazji - rzecznik PP właśnie rozdał w swoim konkursie "limitowane wydanie znaczka" WOŚP. Chodzi o folder czy może jest coś jeszcze ?
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co dowiadywałem się na temat Skłodowskiej w Bydgoszczy - to oni sami nie wiedzieli co dostali od Szwedów.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 08:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

347 napisał:
skłodowska drukowali w szecji,flustratom polecam tam wylewanie pretensji

"Flustratom" Question A co to za jedni Shocked Question Żeby tylko nie jakie "mansony" Very Happy A tak na poważnie - PP zamówiła, to PP powinna "wyciągnąć" od drukarni (obojętnie gdzie by nie była) wszelkie informacje na ten temat - kto nadrukował, po co i na co. A tak mamy jeden wielki galimatias, na którym zarabia kilku cwaniaczków wciskając kity o "rzadkich odmianach" i nabijając sobie kabzę Twisted Evil
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pią Sty 27, 2012 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to w odpowiedzi "347" może tak:
Zbieranie współczesnych znaczków uchodzi często za dziecinadę, ale tak się składa, że zbierają je ludzie dorośli lub "bardzo dorośli". Tak więc trochę nie wypada żeby ich traktować jak ciemniaków.
PP to jest publiczna spółka i powinna przedstawiać jasną i przejrzystą informację o tym co sprzedaje. Tylko i wyłącznie PP jest odpowiedzielana za to co sprzedaje.
Próba "zamiatania pod dywan" i wyciszenia przyczyn pojawienia się tej emisji na rynku - to zwykłe chowanie głowy w piasek. Innymi słowy w tej chwili PP ma już dwie sprawy do wyjaśnienia: po pierwsze dlaczego doszło do wypuszczenia tej emisji na rynek i po drugie dlaczego wstrzymuje informację na ten temat.
Powrót do góry
Graf Orlok

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak swoją droga odnośnie wydań o ograniczonym nakładzie....
XX rocznica wyprawy na Księżyc (blok nieperforowany) za 2,01 zł w sklepie PP. Generalnie fajnie. Całkiem niedawno kupowałem ten blok za jakieś 20 zł Twisted Evil Przynajmniej ten, który kupiłem ma kasownik okolicznościowy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: