Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Pytania do Prezesa ZG PZF

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Wto Gru 27, 2011 21:32    Temat postu: Pytania do Prezesa ZG PZF Odpowiedz z cytatem

W tym miejscu proszę zamieszczać zapytania, adresowane bezpośrednio do Prezesa ZG PZF. Uzyskane odpowiedzi będą traktowane jako oficjalne stanowisko PZF.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ochwat

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 15:40    Temat postu: filatelista Odpowiedz z cytatem

Witam, ja mam pytanie, padło ono już z strony elki ale może z racji gorącej dyskusji w tamtym temacie było to zapomniane

chodzi o Filateliste, czy tak jak Pan Prezez pisal w deklaracji (tutaj) że razem z składką była by możliwość zakupu Filatelisty, chciałbym sie zapytać czy bedzie to wprowadzone? Jeśli tak to kiedy była by taka możliwość. Jest to dla mnie osobiście ciekawa propozycja i na pewno bym był tym zainteresowany.
Powrót do góry
Henryk Monkos

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 stycznia zbiera się Prezydium ZG w Warszawie i będziemy zatwierdzać wizerunek nowej deklaracji członkowiej dla członków internetowych (i nie tylko), gdzie proponowana jest składka wraz z wysyłką Filatelisty od II kwartału 2012 r. (po zmianie drukarni).
Pozdrawiam
Henryk Monkos
prezes ZG PZF
Powrót do góry
ochwat

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje za szybką odpowiedz
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam natomiast inne pytanie - czy w ogóle jest rozważana możliwość utworzenia własnego filatelistycznego portalu aukcyjnego pod szyldem PZF? - wydaje mi się że wraz z utworzeniem fundacji taka możliwość od strony prawnej istnieje.
To, co dzieje się bowiem na allegro to istny koszmar, zwłaszcza jeżeli chodzi o walory tematyczne, ten zalew pseudo-walorów oraz innych falsów zniechęca do zaglądania na allegro. Z tego co obserwuję to mozliwości współpracy allegro z PZF jeżeli chodzi o eliminowanie tego typu walorów są praktycznie zerowe.
Natomiast gdyby istniała taka możliwość stworzenia własnego portalu aukcyjnego wraz z merytoryczną opieką nad nim to, jak mi się wydaje, dla bardzo wielu osób byłoby to bardzo pożądanym rozwiązaniem. Nie bez znaczenia tez byłby fakt iż prowizje od transakcji trafiałyby na konto związku.

Być może jest to tylko fantazja, ale czy jest ona w ogóle możliwa do zrealizowania?
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sob Sty 07, 2012 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie Kolegi FDC (z wątku, który wydzieliłem stad jako osobny)

Cytat:

A teraz pytanie do Prezesa:

Ciekawi mnie jak będzie wyglądało koło internetowe - czy będzie to jakaś osobna strona ?
Jakie cele i zadania miała by realizować ?
Jest już jakiś wstępny konspekt ?
Powrót do góry
Henryk Monkos

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, z powodu nawału pracy nie mogę być z wami tyle ile bym chciał. Dlatego postaram sie krótko odpowiedzieć na zadane pytania.
elka26
Do czasu powołania Fundacji nie ma możliwości zgodnie ze Statutem PZF prowadzenia działalności zarobkowej. Powołanie Fundacji musi potrwać, chociaż już nad tym pracuję. Nie mniej tę pracę zaliczam do "cudów" więc ze "dwa dni" trzeba będzie poczekać.
Co do możliwości sprzedaży na takiej aukcji uważam, że wszyscy powinni mieć możliwość sprzedaży pod warunkiem, że będą przestrzegali Regulaminu tej aukcji, a wszystkie lewizny będa natychmiast usuwane łacznie ze sprzedawcą. Muszą się jednak znaleźć osoby, które będą monitorowały tę aukcję i tutaj może być mały problem, chyba że zajmą sie tym członkowie Koła Internetowego, jako najwprawniejsi w tej dziedzinie.
FDC
Pomimo tego, że nowy Statut został zatwierdzony na Zjeździe nieco ponad 3 miesiące temu to okazuje się, że jest juz przestarzały. W ogólnej dobie niemożności okazało się, że nikt z Delegatów nie przewidział, że znajdą się osoby, które bedą się chciały zapisać do Związku, zapłacić składkę razem z Filatelistą i to wszystko przez internet. Obenie zgodnie z NOWYM Statutem Koło może utworzyć 6 osób, bedących już członkami Związku lub ubiegających sie o członkostwo. Zarząd Oddziału/Okręgu podejmuje uchwałę o powołaniu Koła i zatwierdzeniu zasad działania Koła (regulaminu).
Dlatego na ostatnim Prezydium uzgodniliśmy, że do 18.01 zostanie opracowana Deklaracja Członkowska i na stronie zgpzf znajdzie się ogłoszenie o możliwości wstępowania do Koła przy Biurze ZG. Na opiekuna Koła wyznaczyliśmy Marcina Wysockiego (członka Prezydium). Sprawy formalne, zatwierdzenie Koła itd przejmie Okręg Pomorski w Gdańsku.
Natomiast do osób zainteresowanych wstąpieniem do takiego Koła zwracam sie z prośbą o opracowanie zasad działania takiego Koła, obszaru działania i podejmowanej działalności (czym chcielibyście sie zajmować). Może to być również tworzenie stron internetowych, portalu aukcyjnego, pisanie artykułów do filatelisty itp. wszystko co nie jest zabronione. Poniżej wklejam fragment nowego statutu mówiący o Kołach PZF.

ROZDZIAŁ VIII . KOŁA I KLUBY ZAINTERESOWAŃ (54-63)

Art. 54.
Każdy członek Związku ma obowiązek należeć, z uwzględnieniem postanowień Art. 14 ust. 2 pkt 7, do jednego, dobrowolnie wybranego Koła.

Art. 55.
Koło funkcjonuje na wskazanym terenie określonym uchwałą Zarządu Okręgu. Zmiana przynależności Koła z Okręgu macierzystego do innego Okręgu, wymaga zgody macierzystego Zarządu Okręgu.

Art. 56.
1. Do obowiązków i zadań Koła i jego władz należy:
1) realizacja celów statutowych Związku oraz uchwał władz nadrzędnych i Walnego Zebrania Koła,
2) pozyskiwanie nowych członków,
3) gospodarowanie powierzonym majątkiem Związku,
4) realizacja zobowiązań finansowych wobec Okręgu/Oddziału,
5) instruktaż i poradnictwo w zakresie kolekcjonowania znaków pocztowych i budowy eksponatów,
6) ułatwianie i organizowanie zaopatrywania członków w znaki pocztowe,
7) popularyzacja zdobywania wiedzy przez czytelnictwo literatury i prasy filatelistycznej,
Cool pomoc w kolekcjonowaniu przez młodzież znaków pocztowych.
2. Koło, poprzez swoich członków, uczestniczy w pracach Okręgu, Oddziału, komisjach problemowych, w wystawach i konkursach.

Art. 57.
1. Warunkiem utworzenia Koła jest wniosek zgłoszony Zarządowi Okręgu/Oddziału, przez co najmniej 6 osób, będących już członkami Związku lub ubiegających się o członkostwo.
2. Zarząd Okręgu/Oddziału, po spełnieniu wymogów statutowych, podejmuje uchwałę o powołaniu Koła.
3. Zasady działania Koła określa jego regulamin, uchwalony przez Zebranie Koła i zatwierdzony przez Zarząd Okręgu/Oddziału.

Art. 58.
1. Nadzwyczajne Walne Zebranie Koła zwołuje jego Zarząd:
1) na wniosek 50% liczby członków Koła,
2) na wniosek Komisji Rewizyjnej Koła,
3) na polecenie Zarządu Okręgu lub Oddziału.
2. Nadzwyczajne Zebranie Koła powinno zostać zwołane w terminie nie później niż 3 miesiące od dnia wpływu wniosku lub polecenia Zarządu Koła.
3.Wniosek lub polecenie, opisane w ust. 1, winno określać cel zwołania Nadzwyczajnego Zebrania Koła.

Art. 59.
1. Zarząd Koła, w zależności od liczby członków, składa się z co najmniej 3 osób wybranych przez Walne Zebranie Koła. Na pierwszym posiedzeniu Zarządu Koła, które odbywa się jeszcze w czasie trwania Walnego Zebrania Koła, wybrani członkowie Zarządu wybierają ze swego grona prezesa (ewentualnie także wiceprezesa), sekretarza i skarbnika.
2. Zarząd Koła kieruje jego bieżącą działalnością.
3. Do Zarządu Koła w szczególności należy:
1) realizacja zadań statutowych Związku na poziomie Koła, na jego terenie działania,
2) wprowadzanie w życie uchwał władz Walnego Zebrania Koła i władz nadrzędnych,
3) pobieranie składek i gospodarowanie powierzonym majątkiem,
4) ustalenie zadań i obowiązków dla członków Zarządu Koła,
5) organizowanie spotkań filatelistów, w tym spotkań wymiennych,
6) organizowanie działalności wystawienniczej członków Koła,
7) prowadzenie, w miarę możliwości, kroniki oraz biblioteki Koła,
Cool przyjmowanie członków, skreślanie z listy członków w przypadkach przewidzianych w Statucie,.
9) składanie wniosków o odznaczenia związkowe.

4. W kołach do 20 członków funkcję zarządu może sprawować prezes koła.

Zapraszam do dyskusji nad kształtem i zasadami działania takiego Koła.
Byc może do czasu Nadzwyczajnego Zjazdu uda nam sie opracować zasady działania takiego Koła i wprowadzić poprawki do Statutu.
Na stronie FORUM bedzie informacja o liczbie członków tego Koła (jeżeli będzie zgoda nawet imienna)
Pozdrawiam
Henryk Monkos
prezes ZG PZF
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za informację.

Mam jeszcze pytanie, czy szeroko rozumiane publikacje elektroniczne, artykuły, serwisy internetowe itp. kwalifikują się do oceniania przez Kapitułę Medalu Polskiego Związku Filatelistów do medalu "Za Zasługi dla Rozwoju Publikacji Filatelistycznych" ?
Czasy się zmieniły i w dobie globalnej digitalizacji informacji coraz częściej stawia nie na e-publikacje etc... Stąd moje pytanie.
Powrót do góry
arturko

PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Henryku - PZF jest Stowarzyszeniem zarejestrowanym w KRS, gdyż w innym wypadku nie otrzymałoby statusu OPP. Więc proszę mi wyjaśnić po co ma być powoływany kolejny twór w postaci Fundacji, jeżeli zgodnie z polskim prawem :
"Stowarzyszenie zarejestrowane może prowadzić działalność gospodarczą, jednakże dochód z tej działalności służy jedynie realizacji celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między jego członków. Majątek stowarzyszenia powstaje ze składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, dochodów z własnej działalności, dochodów z majątku stowarzyszenia oraz z ofiarności publicznej. W zakresie uregulowanym przez odpowiednie przepisy stowarzyszenie zarejestrowane może ubiegać się oraz otrzymywać dotację...."
Jeżeli statut nie przewiduje działalności gospodarczej, to wystarczy dokonać zmian w statucie, co zajmie sporo mniej czasu i na pewno będzie mniej kosztować.
I jeszcze jedna sprawa, w wyniku uzyskania statusu OPP, PZF było zobowiązane do dostosowania statutu do wymagań określonych ustawami:
"...Powinności, jakie czekają na OPP to: dostosowanie zapisów statutu organizacji do wymogów ustawy (konieczność zwołania walnego zebrania), rozgraniczenie zakresów działalności nieodpłatnej, odpłatnej i gospodarczej prowadzonej przez organizację, konieczność udokumentowania przed sądem faktu prowadzenia działalności społecznie użytecznej, konieczność wypełnienia całego pliku dokumentów do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), zatrudnienie księgowej, która zapewni właściwy poziom merytoryczny prowadzonej dokumentacji księgowej, coroczne przygotowywanie sprawozdań z działalności merytorycznej i finansowej. W przypadku OPP prowadzących działalność gospodarczą istnieje obowiązek publikowania sprawozdań (odpłatnie) w Monitorze Polskim B...." - czyli już na tym etapie wystarczyło w statucie zaznaczyć że Związek ma prawo prowadzić działalność gospodarczą z której to wszelkie dochody służyć będą jedynie realizacji celów statutowych i nie mogą być przeznaczone do podziału między jego członków.
Powrót do góry
ochwat

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam takie małe pytanie, na stronie głównej jest news o Pana wywiadzie w Radiu Zet, jest możliwość jego pobrania, ale.... właśnie... portal na jaki został wrzucony został zablokowany przez FBI, istniała by możliwość wrzucenia to na inny serwis? Chciałbym sobie go posłuchać Smile

Pozdrawiam Smile

edit:
Dzięki FDC Smile

Ostatnio zmieniony przez ochwat dnia Nie Sty 29, 2012 01:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj mejla to ci go prześle
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, chce wstąpić do Internetowego koła, co wypełnić zanim się rozmyślę ? Gdzie przelać kasę itp. Smile

OK znalazłem na filatelistyka.org Smile jest deklaracja członkowska oraz dane do przelewu. W sumie to ile osób juz wstąpiło w szeregi i-PZF ?

Edit:

Opłacone, wysłane, itp. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
Henryk Monkos

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, przepraszam, ze nie udzielam sie na Forum ale jak wiecie składałem dwa nr Filatelisty (5 juz sie drukuje) a od jutra do następnego poniedziałku jestem w delegacji najpierw w Gdańsku a następnie w Warszawie. Wracam 27.04. W tej chwili pracuję nad prezentacją mulitmedialną na szkolenie pracowników WER w Warszawie.(ok. 70 osób)
Jezeli chodzi o Koło Internetowe to powoli nabiera rozpędu. Mam deklarację kilkunastu osób nawet byłych członków, że wstąpią do Związku. Nie wiem jak na dzisiaj to wyglada, ile zgłoszeń wpłynęło do ZG ale będąc w Warszawie sprawdzę.
Nie mam też info od Adama co z osobami, które jemu przesłały wstępne deklaracje czy juz dopełniły formalności.
Deklaracja aktywna jest tez na stronie ZG w zakładce "Zostań członkiem PZF" do pobrania.
Tyle na dzis po powrocie myślę, że bedzie więcej informacji.
Pozdrawiam
Henryk Monkos
prezes ZG PZF
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Opłacone, wysłane, itp. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dopisuję się Very Happy Także opłacone i wysłane - chłop dostał delegację niech reprezentuje rodzinę Smile
Powrót do góry
Polecony

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 17:29    Temat postu: Koło internetowe Odpowiedz z cytatem

Proponuje dać nr. 1 legitymacji nowego koła elce, FDC chyba sie nie obrazi. POWODZENIA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: