Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Adresy pocztowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elka26

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 15:14    Temat postu: Adresy pocztowe Odpowiedz z cytatem

Mam trochę chyba nietypowy problem ale nie znając języka angielskiego błąkam się nieco po omacku.
Otóż interesuje mnie taka kwestia - czy jest jakaś strona na której można znaleźć linki do poczty konkretnego kraju? Przykładowo interesuje mnie to co w tym roku wydała poczta Gambii a nie mogę znaleźć strony internetowej tej poczty.
I jak ją odnaleźć? czy może istnieje spis takich adresów? Chodzi mi o oficjalne strony internetowe poczt poszczególnych krajów - czy taki spis można znaleźć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie UPU jest wykaz urzędów pocztowych - tutaj - , co prawda nie ma linków do stron poczty, ale większość kontaktów emailowych jest na serwerach poczt, wystarczy tylko skopiować nazwę serwera i wkleić do przeglądarki.
Akurat dla Gambii dane teleadresowe są skromne, ale jest nazwa ich poczty - Gampost. W googlach znalazłem ich pod www.gampost.gm.
A jednak jest!
Kliknij tutaj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś linka - do takiego katalogu poczt świata, są tam dosłownie wszystkie poczty z osobnymi odnośnikami do stron z usługami filatelistycznymi. Jak znajdę podrzucę linka na forum.
Jeżeli chodzi o Gambie, znajdzie ja koleżanka tu
LINK
Powrót do góry
al

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.postoffice.com/
http://www.linns.com/reference/postadmin/admins.aspx
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za linki Smile Chociaż i tak nie pozwala mi to na rozwiązanie problemu z określeniem czy dany walor został rzeczywiście wydany oficjalnie przez pocztę danego kraju.
Pojawił się na Delcampe taki oto walor:

http://www.delcampe.net/page/item/id,151764983,var,gam1139sh-Gambia-2011-Birds-of-Africa-Parrot-Darter-Crane-Eagle-Penguin-Cormorant-Owl,language,E.html

Mam link do poczty Gambii, tylko że na stronie tej poczty nie mogę znaleźć żadnej informacji dotyczącej aktualnych wydań Shocked a może nie potrafię szukać?
No i dalej nie wiem nic - jest to oficjalne wydanie czy też tak popularne ostatnio wydania spekulacyjne wydawane przez nie wiadomo kogo?
Nie ma takiego problemu z walorami już skatalogowanymi, chociaż też nie do końca - ale co począć z nowościami , zwłaszcza tymi wydawanymi pod szyldem różnych egzotycznych krajów?
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze zobaczyć pod tym linkiem, wydaje mi się że to już tam widziałem
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu są jako oficjalne, ale nie mają jeszcze numeru Scott'a.
http://www.owlsandbooks.co.uk/gambia.htm
Arkusik
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to wydanie oficjalne Smile
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No zgoda - tylko dlaczego nie mogę znaleźć tej informacji na oficjalnej stronie poczty danego kraju? włącznie z planem emisyjnym?
Powrót do góry
al

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elka26 napisał:
No zgoda - tylko dlaczego nie mogę znaleźć tej informacji na oficjalnej stronie poczty danego kraju? włącznie z planem emisyjnym?

Możesz spytać tu:
http://www.gampost.gm/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=71
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Gru 11, 2011 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku egzotycznych poczt często lepszym (i szybszym) źródłem są oferty sklepów, które zajmują się handlem nowościami lub tzw. agentów, którzy współpracują z konkretnym zarządem pocztowym. Oczywiście mam na myśli poważne sklepy, a nie takie które handlują wszystkim co tylko przypomina wyglądem znaczek pocztowy Sad Można tez śledzić na bieżąco czasopisma filatelistyczne, np. Linn's Stamps News, chociaż tam też informacje o wydaniach niektórych egzotycznych krajów są podawane ze sporym opóźnieniem.
Te konkretne znaczki są już w cenniku brytyjskiej firmy Philatelic Supplies (cennik "Birds" datowany na 02.12.2011 jako seria 2 arkusików + 2 bloki). Z mojego doświadczenia sklep ten jest dosyć dobrym źródłem informacji o nowościach, szczególnie państw Commonwealthu. Jeśli chodzi o katalogi to na razie tylko Yvert skatalogował kilka pozycji Gambii z 2011 r. Reszta "ogólnoświatowych" katalogów urywa się w tym przypadku na 2010 r.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: