Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Warszawa 1

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lotar

PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 09:58    Temat postu: Warszawa 1 Odpowiedz z cytatem

Jest taki urząd pocztowy w Warszawie numer 1. Z jakiegoś powodu większość stempli fdc to Warszawa 1. Jest tam także sklep filatelistyczny z nowościami, przestronny, miła obsługa. No więc pomyślałem, że to dobre miejsce, żeby kupić koperty fdc - dokładnie dwie koperty Wielkanoc 2011.
- Dzień dobry, poproszę fdc Wielkanoc 2011.
- jest, ale jedna koperta.
- jak to jedna przecież to komplet ?
- ale klienci mogą kupować koperty pojedynczo.
- no jak widać nie wszystkie.
- może pan kupić cały kwartał i wtedy będzie pan miał komplet.
- no wiem, przy pomocy sklepu internetowego w Bydgoszczy mogę sobie skompletować kilkanaście kwartałów fdc i kilkanaście roczników znaczków, ale chciałem tylko tę jedną emisję.
- no to nie ma, jest za to Wielkanoc 2010.
Podkreślam obsługa sympatyczna, ale co z tego. Zdaje się reforma poczty powinna też objąć wydział filatelistyczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard

PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem co chcesz w tym sklepie zreformować, moim zdaniem jest ok tylko masz pecha. Z tego co napisałeś sklep oferuje pojedyncze koperty oraz całe kwartalne pakiety więc reformując można tylko usunąć opcję pakietów - niekończący się stan magazynowy raczej pominę.
Patrząc z drugiej strony przychodzi klient i chce tylko 1 kopertę FDC z Wielkanocy 2011 a PZO mówi, że musi kupić obie bo pojedynczo nie sprzedają - wówczas txt o reformie byłby bardziej na miejscu Wink
Przyszedłeś do sklepu i trafiłeś, że akurat towar który potrzebujesz został wyprzedany. Rozumiem, że chciałbyś aby rozwalono cały set z I kwartału dla 1 FDC. Można i tak ale na te pakiety też pewnie ktoś kiedyś "zapoluje".
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To proste, pani sprzedaje mi kompletną emisję fdc , a później uzupełnia sobie kwartał z Bydgoszczy czy z innego magazynu, może to robić raz na tydzień czy raz na miesiąc w zależności od potrzeb. Każdy sklep tak robi.
Tu nie chodzi o pecha czy nawet o te koperty, bo problem jest szerszy. Chyba już można powiedzieć , że fdc czy znaczki z ostatnich lat "zalegają" w sklepie internetowym. Mamy bardzo dobrych artystów plastyków projektujących znaczki, mamy świetną drukarnię z tradycjami, natomiast kwestie promocji, marketingu czy właśnie dystrybucji leżą odłogiem. Mój przykład jest symboliczny - te koperty są i będą dostępne jak dziesiątki innych - tylko, że zostałem odesłany z kwitkiem. Nie można wszystkiego zwalać na spadek zainteresowania filatelistyką - i to miałem na myśli pisząc o reformie wydziału/działu filatelistycznego PP.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: