Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

FDC ŁOTWA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 20:19    Temat postu: FDC ŁOTWA Odpowiedz z cytatem

Jānis (Žanis) Lipke (ur. 1 lutego 1900 w Mitawie, zm. 14 maja 1987 w Rydze) – łotewski robotnik portowy, Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.Pracował jako robotnik w ryskim porcie przeładunkowym. W 1941 zdecydował się podjąć pracę jako dostawca dla Luftwaffe celem pomocy łotewskim Żydom. Oblicza się, że do października 1944 - daty wkroczenia Armii Czerwonej do Rygi; uratował 56 Żydów ewakuując ich z ryskiego getta, co stanowi ponad 1/8 ogółu ocalałych z Holocaustu na Łotwie.

Ostatnio zmieniony przez FDC dnia Czw Sie 11, 2011 20:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 07:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby nowy kierunek w Twoim kolekcjonerstwie Question Smile
Po FDC Polski i ONZ przyszła pora na FDC z Łotwy ... ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 08:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ciekawsze - owszem, Žanis to nietuzinkowa postać i warto o nim wspomnieć przy okazji emisji koperty i znaczka.
Temat polska to dopiero 90% oficjalnych pozycji, nie da się mieć wszystkiego, ONZ, hmm... myślę że jestem na początku drogi Smile, (jest jeszcze WWF) i zakupiłem ostatnio pakiet Austriackich FDC z lat 60-70'. Więc zawsze jest coś w zanadrzu, zwłaszcza że pewien kolega kusi kopertami z Luksemburga Twisted Evil
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: