Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Sklepy i serwisy aukcyjne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 07:57    Temat postu: Sklepy i serwisy aukcyjne Odpowiedz z cytatem

Tutaj możemy dyskutować o sklepach i serwisach aukcyjnych dla filatelistów. Podzielcie się Waszymi odczuciami. Które sklepy wg Was są dobre, gdzie warto kupować i dlaczego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crazypiotrek

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki sklep filatelistyczny z dużym wyborem znaczków tematycznych fauna i flora?
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to nie rozumiem pytania - wystarczy wejść w google i poszperać Smile Ale żeby nie było - z tych co znam z autopsji (zakupy):

Polska

np. Koneser Gdynia, Hanmart, Philatrade, znaczki.abc24.pl + Allegro. Sklepiki są też na stronie Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego m.in. sklepik Kolegi Andrzeja Smile

Zagranica

np. Kosel, Postbeeld, Worldstamps, Bombaystamps, Collect4All, Philatelic Supplies, Tony Bray, Phildom, Hans Groth + serwisy aukcyjne: Ebay, Delcampe, BidStart. Sporo tematyki różnego rodzaju jest też u Christopha Gaertnera, ale to raczej pozycje z tzw. wysokiej półki (i filatelistycznie, i cenowo).
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 08:08    Temat postu: http://znaczki-pl.com/ Odpowiedz z cytatem

Witam!
Prosze o opinie nt. tego serwisu aukcyjnego - doswiadczenia z zakupami, wszystkie pozytywy i negatywy. Czy ktos wie kto za tym stoi? Na stronie sa dosc skape informacje nt. prowadzacych ten serwis.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już kiedyś pytano o tę firmę: http://zgpzf.pl/ffp/viewtopic.php?t=2678
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się że snobistycznie kupiłam tam naszą rodzimą jedynkę. Zarówno przebieg aukcji jak i sam walor bez zastrzeżeń - oczywiście z gwarancją.
W każdym bądź razie - nie mam żadnych zastrzeżeń jeżeli chodzi o ten serwis aukcyjny. Mogę tylko żałować że nie rozszerza tematycznie swoich aukcji.
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.filmondo.it/
ciekawy sklepik z walorami Watykanu i nie tylko, m.in. na sprzedaz widokowka Ignacego Paderewskiego z autografem.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam może dziwne pytanie - ale czy ktoś zna jakiś polski sklep filatelistyczny w którym można złozyć zamówienie na poszukiwany walor i ten sklep podejmie się sprowadzenia takiego waloru?
Pytam się, gdyż jeżeli chodzi o nowości, to straszna posucha panuje zarówno na allegro jak i w ofercie sklepów internetowych. Nowości w ich ofercie za bardzo nie widać.
A może można w ten sposób zamówić to co mnie interesuje z nowości? - czy ktoś ma jakies doświadczenie z tym związane?
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź kierownika pewnego sklepu filatelistycznego (już nieistniejącego zresztą) na zadane przeze mnie pytanie "czy podejmie się Pan realizacji listy braków?" - "A skąd ja Panu wezmę takie rzeczy?". Chyba wystarczy za komentarz, bo nie sądzę, aby coś się w tej materii radykalnie zmieniło. Są ludzie, którzy zajmują się sprowadzaniem znaczków na zamówienie, ale zazwyczaj wychodzi to dużo drożej niż zakupić samemu lub przez znajomego np. na Delcampe. Są tez sklepy zajmujące się stricte handlem nowościami (np. amerykański Bombaystamps) tylko pytanie czy jest sens kupować 1-2 serii. Z tego co pamiętam to jakaś polska firma oferowała swego czasu abonament nowości tematycznych (bodajże Philatrade?).
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co prawda nie polski sklep , ale może uda się tu:
http://www.stspb.ru/howtopay.phtml
Dla zleceniodawców z krajów spoza WNP:
przyjmujemy opłatę bankowymi i podróżnymi czekami w Euro, dolarach USA, Kanady i Australii, w dowolnej walucie krajów UE, Japońskich jenach, wypisanymi na imię Olega Władymirskiego( pay for Oleg Vladimirskiy ) czy na adres naszej firmy( pay for Philatelic Service of St.Petersburg ltd).
Również możecie zrobić opłatę w Euro, dolarach USA, szwedzkich koronach czy rosyjskich rublach na wskazany przez nas rachunek w Finlandii. Również możecie odprawić money - order in EUR or USD(pay for Oleg Vladimirskiy) czy pocztowy przekaz w Euro na nasz adres w UE:
Philatelic Service of St.Petersburg LTD
Kannusillankatu 10, Espoo,
02770 Finland
Możecie wykorzystać system PayPal(info@stspb.ru), dla tego załatwiamy formalnie rachunki w Euro, przy użyciu systemu PayPal Wam należy dodać do sumy przekazu 4 % (taryfa tego systemu) (na przykład: suma do opłaty 100 Euro, należy wpłacić 104 Euro)
Przyjmujemy opłatę kartami VISA i MasterCard.
Jeśli życzycie spłacić kupno kartą, to, prosimy o zawiadomienie o tym nam w adnotacji do zamówienia przez elektroniczny sklep, przez elektroniczną pocztę, czy przez telefon.
Mają sporo nowości:
http://www.stspb.ru/shop.phtml
Uwaga!!! Ja jeszcze nie korzystałem z tego i nie wiem jak to działa.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informację, ale wychodzi w sumie na to iz najpewniejszym źródłem zakupów pozostają zagraniczne portale bo nasze rodzime allegro nie ma niestety nic ciekawego do zaoferowania.
Nic innego w takim bądź razie nie pozostaje jak w dalszym ciągu molestować w sprawie pomocy w zakupie co zresztą od dłuższego czasu czynię intensywnie Smile))
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałby się taki sklep w Polsce Smile
http://www.philatelie-an-der-schwale.de/briefmarkencafe
To kawiarenka filatelistyczno-numizmatyczna, należąca do jednego sklepu ze znaczkami na północy Niemiec. Wg deklaracji właściciela na swojej stronie www, oferują możliwość zgłębiania tajników filatelistyki przy filiżance kawy, herbaty, latte macchiato albo zimnych napojów w przyjemnej atmosferze, przy czym cały osprzęt jest udostępniany bezpłatnie. Pod pojęciem "osprzęt" właściciel użycza: poza fachową literaturą urządzenie do szukania znaków wodnych, elektroniczny ząbkomierz, lupy, miernik grubości znaczka i wiele więcej, tak że można przesiadywać u nich godzinami, walcować katalogi albo poszerzać wiedzę w ich bibliotece. Do dyspozycji gości jest naturalnie toaleta. To wszystko bezpłatnie.
Właściciel przewodzi kołu filatelistycznemu w Neumuenster. Prawdziwy pasjonat.
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wymiękam na widok Rosyjskiego sklepu Marka

Edit:
A najbardziej podoba mi się ten szyld "Salon Pocztowy".

Edit 2:

Ja zacząłem zbierać co ciekawszą Rosję, nabyłem na razie kilka walorów na próbę w Delcampe, w celu "sprawdzenia" sprzedającego Rosjanina. Mogę go zainteresowanym śmiało polecić, Porto wg cennika a nie jakiś "kosmos" (biorąc pod uwagę że to Rosja), przesyłka dobrze zabezpieczona, nie duża marża, ładnie ofrankowana nik. Voldemarsv.

Ostatnio zmieniony przez FDC dnia Czw Gru 22, 2011 12:29, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi wrażenie Shocked Dobrze, że nie zbieram rosyjskich znaczków Wink
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to państwowa firma! Shocked
Dla tych co chcą się wybrać do Rosji po marki, adres salonu:
г. Москва, проспект Мира, д.118, тел. (495) 687-43-48
Laughing
Mariusz napisał:
Robi wrażenie Shocked Dobrze, że nie zbieram rosyjskich znaczków Wink

Oni nie tylko sprzedają rosyjskie znaczki, sprzedają także znaczki - i nie tylko znaczki - innych państw:
http://www.rusmarka.ru/inomarki.aspx
A chyba jako firma państwowa jest wiarygodna? Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: