Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Sklepy i serwisy aukcyjne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie korzystałem, ale sami piszą, że zwijają interes, więc... różnie może być...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek_wat

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie kończą działalność i ciekawa promocja się szykuje minus 40%. Ciekawe tylko jak będzie z realizacja zamówień.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego napisałem: różnie może być.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystałam, ostatnio miesiąc temu. Bez zastrzeżeń - bardzo dobry kontakt, a co ciekawsze, to chyba jedyny sklep w którym płaciło się po otrzymaniu towaru.
Na podstawie swoich doświadczeń polecam, szkoda że kończy swoją działalność.
Powrót do góry
Maciek_wat

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za opinie Ela.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 00:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie znowu zadaję naiwne pytanie, ale nie mam wyjścia.
Znalazłam taki oto walor:

https://www.delcampe.net/en_GB/collectables/stamps/polar-philately/other-1/thematik-antarktis-antarctic-1959-t-a-a-f-poszcard-with-named-franking-from-terre-adelie-30-9-708384626.html

walor wystawiony przez dom aukcyjny i teraz nie wiem jak licytować. Cena wyjściowa to 80 euro, powiedzmy że chcę kupić ten walor za 100 euro. Licytuję i co dalej? Nie dość , że nie wyświetla się moja oferta, to w dodatku nie wiem czy ktoś licytuję i jaka jest aktualnie najwyższa oferta.
Czy w przypadku licytacji ofert z domów aukcyjnych obowiązują inne zasady niż na delcampe czy innym portalu internetowym?
Nie wiem czy ktoś przebił moją ofertę czy też nie - czy ktoś może mi wyjaśnić zasady licytacji na tego typu aukcjach?
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 08:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest aukcja przeprowadzana tylko on-line typu Live. To jest klasyczna aukcja , odbywająca się w konkretnym miejscu i w określonym dniu, podczas której składa się oferty. Wynik jest znany po zakończeniu licytacji "salowej".
Poza tym warto przeczytać regulamin aukcji. Bo to, że chcesz nabyć ten lot w cenie do 100 Euro nie oznacza, że on będzie Twój za tą cenę. Gdyby Twoja oferta wygrała to do ceny mlotkowej dolicza się zazwyczaj 2 Euro mlotkowejgo. Potem aukcjoner dolicza swoje, to u CG jest około 20% od ceny aukcyjnej. Do tego dolicza się koszty pakowania i przesyłki (jeśli trzeba ubezpieczenia). Czy masz już 2+20+jakieś 12 czyli 34 Euro. Od tej kwoty nalicza się podatek VAT, jakieś 20%, czyli dodatkowe 7 Euro zatem faktura jest na ok 141Euro. Do tego dochodzą jeszcze dodatki jeśli płacisz inaczej niż przelewem, czy gotówka. Czasem warunki sprzedaży są inne i jest to zaznaczone w warunkach licytacji danego lotu.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedż. Teraz rozumiem dlaczego nie wiem czy są inne oferty i w jakiej wysokości. Czyli w skrócie - najlepiej być na miejscu i realnie brać udział w licytacji. Licytując w sieci muszę liczyć na łut szczęścia, że to właśnie moja oferta będzie najwyższa.
O prowizji dla aukcjonera w wysokości, w tym przypadku 23,8% wiem, gdyż jest to w opisie aukcji, oczywiście koszty wysyłki też, ale zaskoczyła mnie informacja o doliczonym podatku.
Czyli podsumowując do wylicytowanej kwoty trzeba doliczyć jeszcze około 40% - trochę dużo.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na miejscu warto być tylko wówczas, gdy na czymś Ci bardzo zależy a nie chcesz przelicytować. Inaczej nie warto, bo koszt osobistego udziału przecież też jest niezerowy.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Nie Maj 26, 2019 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z szanownych forumowiczów kupował znaczki w domu aukcyjnym Grosvenor?
Jeżeli jest taka osoba to bardzo proszę o kontakt.
Powrót do góry
MyDream

PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 09:07    Temat postu: Znaczki Odpowiedz z cytatem

Prawie każdy sklep ma w ofercie znaczki z tymi motywami, ale jak nie potrafisz poszukać na własną rękę to m.in [ciach]
Ja kupowałam raczej znaczki o tematyce historycznej, ale faunę i florę też mają w kategoriach

[Edit-Admin] Szanowna Pani MyDream polecam lekturę regulaminu Forum.
Powrót do góry
Glider

PostWysłany: Wto Lip 16, 2019 19:38    Temat postu: Re: Znaczki Odpowiedz z cytatem

Szanowny MyDream. Nie udawaj filatelisty. Trzy wpisy, których jedynym celem jest reklama strony internetowej jakiegoś sklepu filatelistycznego. Czy nie będzie uczciwiej wykupić reklamę?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: