Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Średnia wieku osób, które zbierają znaczki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luccatoni7

PostWysłany: Wto Sie 11, 2020 13:33    Temat postu: Średnia wieku osób, które zbierają znaczki Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Ostatnio zastanawiałem się czy na tle innych zbieraczy jestem tym starszym czy raczej młodszym kolekcjonerem, mam bowiem 32 lata i zawsze wydawało mi się, że kolekcjonowanie znaczków to hobby dla ludzi o wiele starszych ode mnie, a to dlatego, że nie spotkałem się jeszcze z nikim kto zbierałby znaczki i wiekiem był młodszy niż moja osoba :p. Ciekawi mnie dlatego czy są na tym forum ludzie młodsi ode mnie? Ze zbieraniem znaczków mam do czynienia odkąd skończyłem jakieś 11-12 lat czyli w 2000 roku - wtedy dostałem od taty 2 klasery z pokancerowanymi znaczkami polskimi, dziś tych albumów mam 50 razy więcej, ale też mniej czasu na moje hobby, bo lubię też czytać książki, oglądać filmy i seriale, a także pograć na konsoli. Naprawdę wśród znajomych jestem prawdziwym rodzynkiem i często spotykam się ze stwierdzeniem, że znaczków to już nikt nie zbiera, a dzieciaki w obecnych czasach to raczej niczego nie zbierają, no chyba że chodzi o kolekcje gier komputerowych, bo z tymi często się spotykałem.
Jeśli ktoś odpowie na ten post to niech przedstawiając się napisze i ile ma lat i jak u niego to wygląda i czy wśród jego znajomych są młodzi filateliści Smile
Pozdrawiam wszystkich starszych i młodszych zbieraczy znaczków Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
archeofil

PostWysłany: Wto Sie 11, 2020 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, że filateliści to na ogół osoby zaawansowane wiekiem. Ja mam 62 lata, a na wielu spotkaniach filatelistycznych jestem najmłodszym ich uczestnikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zbieracz12

PostWysłany: Wto Sie 11, 2020 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak mam niewiele więcej lat niż 32 i wśród rówieśników jestem jak przybysz z kosmosu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m^2

PostWysłany: Wto Sie 11, 2020 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim kole mediana wieku to 58 lat.
Powrót do góry
wujekstach

PostWysłany: Sro Sie 19, 2020 00:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co by nie było tak źle to Miłosz Rzadkosz został w tym roku ekspertem z zakresu całostek a ma chyba 38 lat. Sam mam 42 należę do klubu Cracoviana. jeszcze przed epidemią przychodzili do klubu dwa chłopaki świeżo po studiach chyba 26 lat. Mocno zajawieni filatelistyką. Założyli Oni niedawno grupę na fejsie FILATELISTYKA-TARGOWISKO. Można zajrzeć.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Sro Sie 19, 2020 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jednak piszą Twórcy Filatelistyka-Targowisko ich celem jest

Cytat:
Witamy w grupie Filatelistyka Targowisko. Jest to miejsce gdzie można kupić oraz sprzedać walory filatelistyczne, karty, znaczki, koperty FDC, przesyłki, korespondencje, pocztówki i inne. Cel jakim kierujemy się przy tworzeniu tej grupy to stworzenie miejsca, w którym można handlować walorami bez ograniczeń, coś w stylu targu staroci

NIe wiem, czy zatem radość z tego, że dwójka młodych ludzi wykazała zainteresowanie filatelistyką nie jest przedwczesna. Tutaj chyba zainteresowanie wynikało z merkantylnych pobudek. NIe ma oczywiście nic złego w sprzedaży walorów. Każdy z nas pozyskuje nowe walory do własnej kolekcji albo poprzez zakup bezpośredni albo pośredni, czyli wymianę.
Powrót do góry
Graf Orlok

PostWysłany: Sob Sie 29, 2020 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

35 lat. Zaangażowanych filatelistów znam tylko w Internecie. I kilku dzieciaków, w których próbowałem zaszczepić pasję do filatelistyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
morganghost

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2020 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam też 35 lat, "na poważnie" zbieram od 7 lat, wcześniej typowo byle co byle jak Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: