Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

tzw. mały arkusz- kto to wydaje???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Identyfikacja znaczków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
herkules-82

PostWysłany: Nie Gru 09, 2018 20:21    Temat postu: tzw. mały arkusz- kto to wydaje??? Odpowiedz z cytatem

Witam jestem żółtodzibem jeżeli chodzi o filatelistykę. na aukcjach pojawia się często tzw. mały arkusz zawierający 4 znaczki zamiast np. 9 jak w przypadku
100. rocznica zakończenia I wojny światowej(2018; Nr kat.:4903)
Pytałem się o ten mały arkusz w okienku filatelistycznym w Katowicach, ale pani powiedziała że tylko takie arkusze 9 znaczkowe są emitowane przez PP.
To kto te małe arkusze właściwie wydaje? czy to jakaś prywatna incjatywa? na znanym portalu A... cwaniaczków skanujących i drukujących znaczków nie brakuje.
w 2016r. troszkę spóźniłem się z kupnem bloczku 4685-4686 polski film animowany.Nie mogę zrozumieć jak przez ok.5 tygodni mogło zniknąć pół miliona nakładu - może ktoś z forumowiczów mógłby mi to wyjaśnić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr63

PostWysłany: Pon Gru 10, 2018 00:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sami sprzedawcy, na aukcjach, tak to opisują, cyt. "Licytujesz 4 narożne znaczki z marginesem, tzw. mały arkusz" Czyli są to 4 oddzielne narożne znaczki z marginesami wyrwane z "normalnego" - większego arkusza. Nie bardzo rozumiem tej idei.
Co do filmu animowanego, też nie rozumiem fenomenu takich cen jak na aukcjach - co prawda "fischerowcy" potrzebują zdaje się 3 arkusików (w zasadzie bloków) do wypełnienia miejsca, ale to jest jednak nakład 250 tys. bloków. Może znowu jakaś specyfika jak z "Kisielewskim" ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Identyfikacja znaczków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: