Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

XXII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wystawy i imprezy filatelistyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soryo1966

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 14:46    Temat postu: nagroda Odpowiedz z cytatem

Uważam że główna nagroda należy się wyłącznie prof. Julianowi Auleytnerowi.
To chyba pierwszy przypadek gdzie eksponat tematyczny pokonał piękny eksponat z zakresu historii poczty i to jeszcze tematycznie związany z Wystawą. Gratuluje głupoty sześciu osobom głosującym na drugi eksponat. Widać tylko w Poznaniu nowa syrenka bosto okazała się lepsza od nowego mercedesa S-klasy a bokser wagi koguciej znokautował boksera wagi super ciężkiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
archeofil

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypowiedź soryo1966 mógłbym właściwie pominąć milczeniem, gdyż uważam, że każdy ma prawo do własnego zdania. Jednemu podoba się jeden eksponat, drugi uważa za „piękny” inny. Niestety, na końcu swej wypowiedzi soryo1966 umieścił dwa porównania, dość obraźliwe w istocie, choć nie wiem dla kogo bardziej, czy dla R. Prange, że jest syrenką, czy dla J. Auleytnera, że będąc mercedesem dał się prześcignąć syrenie bosto?
Filatelistyka nie jest nauką ścisłą, a ocena eksponatów nie bazuje na kryteriach łatwo mierzalnych i całkowicie wymiernych. Nie istnieje waga, na której można by było jednocześnie położyć i obiektywnie porównać dwa tak odmienne eksponaty (przypominam - Julian Auleytner: Początki poczty w Niepodległej Polsce 1918-1920, Ryszard Prange: Winorośl i wino - dary bogów, słońca i ziemi), należące przecież do różnych klas wystawowych. Wynik głosowania sędziów (6:5) także o tym świadczy.

soryo1966 myli się pisząc, że to chyba pierwszy przypadek gdzie eksponat tematyczny pokonał eksponat z zakresu historii poczty. J. Auleytner z tym samym co teraz eksponatem przegrał już walkę o Grand Prix z Krzysztofem Trawińskim i jego eksponatem „W cieniu drzew” na bilateralnej wystawie Polska-Niemcy „Kargowa 2012” i to mimo tego, że pierwszy z nich został wtedy oceniony na 95 punktów, a drugi „tylko” na 93 punkty. O czym to świadczy?

Moim zdaniem są to dowody na to, że filatelistyka tematyczna, choć jest młodszą siostrą filatelistyki tradycyjnej i historii poczty, nie jest już tą gorszą i biedniejszą krewną. Praktykowanie filatelistyki tematycznej na poziomie, na jakim czyni to R. Prange, wymaga nie tylko głębokiej wiedzy tematycznej, ale także ogromnej wiedzy filatelistycznej o walorach z całego świata i ze wszystkich okresów. Wszystkim niedowiarkom radziłbym uważne przestudiowanie jego eksponatu, z całym niesamowitym zróżnicowaniem wszystkich możliwych walorów filatelistycznych, wśród których są także okazy z XVI i XVII wieku. Budowa takiego eksponatu wymaga jeszcze czegoś – ogromnego wkładu intelektualnego, dzięki któremu z setek najprzeróżniejszych walorów możliwe jest zbudowanie spójnej opowieści o winorośli i winie, od uprawy w winnicy do sposobów jego serwowania gotowego napoju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
soryo1966

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. sędziowie założyli że właściciel eksponatu posiada ugruntowaną wiedzę filatelistyczną z całego okresu i całego świata bo pokazał walory od XVI wieku
2. sędziowie założyli że wkład intelektualny jest znaczący bo właściciel eksponatu wiedział że najpierw sadzi się i szczepi krzewy winogron a potem zbiera owoce i przetwarza na wino ...........
Sam lepiej bym tego nie wymyślił ale można można , ciekawe ile Pan archeofil na tym myślał ale chyba długo , sędziowie głosujący za Panem Prange teraz poczuli się jak półgłówki i mający tyle wspólnego z filatelistyką co ja z baletem rosyjskim. Widzę że Pan archeofil czytał dzieła Dzierżyńskiego moje gratulacje
co tu dalej komentować , wypada napisać słowo PRZEPRASZAMY pod adresem prof. Julian Auleytnera który czytając poprzedni wpis dowie się nad przyczynami decyzji sędziów.
Powrót do góry
archeofil

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, widzę, że soryo1966 nie potrafi inaczej - nie umie merytorycznie argumentować, więc sili się na złośliwości pod moim adresem i obraża. Sądzę, że J. Auleytner nie byłby dumny z takiego obrońcy.
Ja nie pisałem, jakie były przyczyny decyzji sędziów, bo sam sędzią nie jestem, a głosowanie było tajne, więc nie wiadomo kto na kogo i dlaczego głosował. Przedstawiłem tylko swoją opinię na temat filatelistycznej wartości eksponatu R. Prange. Kto chce, nie sam sprawdzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
soryo1966

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie silę się na złośliwości tylko na cytaty wybrane z Pana wypowiedzi które rozumiałem jako argumenty mające wpływ na głosowanie sędziów. Jeśli już ktoś miałby się wstydzić to niech ocenią to osoby czytające forum. Na ogół nie komentuję wyroków a w tym wypadku nie mamy do czynienia z Sądem tylko sędziami filatelistami a to zmienia postać rzeczy. Za kilka lat i tak już nikt nie będzie tego analizował tylko pozostaną suche fakty i ostateczny wynik. Odnośnie Dzierżyńskiego do komplement dla Pana to obecnie najbardziej chyba poczytne wspomnienia i wskazówki które na żywo są wcielane w naszym kraju.
Powrót do góry
archeofil

PostWysłany: Wto Paź 09, 2018 07:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe porównanie liczby eksponatów zaprezentowanych na XXI OWF „Warszawa 2014” i XXII OWF „Poznań 2018”.
Pod względem ogólnej liczby eksponatów obie wystawy były podobne (odpowiednio 145 i 150 eksponatów), a najliczniej obsadzona była klasa literatury (27/31). W Poznaniu nie pokazano eksponatów w klasach oficjalnej (1/0), a także maksimafilii (1/0) i znaków fiskalnych (2/0). To chyba potwierdzenie powolnej śmierci tych dwóch ostatnich klas.
Zbliżone były liczby eksponatów w salonie honorowym (6/8 ) i zaproszonych (12/14), klasie mistrzowskiej (7/5), tradycyjnej (5/7), historii poczty (24/23), całostek (5/8 ), tematycznej (19/16) i klasie eksponatów jednoekranowych (15/16). Zwielokrotniła się za to liczba eksponatów sędziów konkursowych (3/16). Jest to wynikiem wzrostu wymagań wobec nich, tak aby w przyszłości każdy sędzia mógł udowodnić, że nie tylko ocenia eksponaty, ale i sam potrafi je opracować.
Na koniec zostawiłem to, co najbardziej smuci – mocny spadek liczby eksponatów młodzieżowych (18/6) i to mniej więcej równomierny we wszystkich grupach wiekowych.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Paź 15, 2018 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Poznaniu nie pokazano eksponatów w klasach oficjalnej (1/0), a także maksimafilii (1/0) i znaków fiskalnych (2/0). To chyba potwierdzenie powolnej śmierci tych dwóch ostatnich klas.

Chyba byliśmy na innych wystawach, ja oglądałem dwa zestawy max. Może "gościnnie" nieoceniane ? nie wiem, ale były.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
archeofil

PostWysłany: Pon Paź 15, 2018 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Były dwa eksponaty w klasie młodzieżowej i jeden w klasie sędziowskiej. Był też jeden eksponat (jako zaproszony) widokówek. Klasy maksimafilii nie było.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wystawy i imprezy filatelistyczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: