Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Sklepy i serwisy aukcyjne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie korzystałem, ale sami piszą, że zwijają interes, więc... różnie może być...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek_wat

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie kończą działalność i ciekawa promocja się szykuje minus 40%. Ciekawe tylko jak będzie z realizacja zamówień.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego napisałem: różnie może być.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Czw Paź 26, 2017 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystałam, ostatnio miesiąc temu. Bez zastrzeżeń - bardzo dobry kontakt, a co ciekawsze, to chyba jedyny sklep w którym płaciło się po otrzymaniu towaru.
Na podstawie swoich doświadczeń polecam, szkoda że kończy swoją działalność.
Powrót do góry
Maciek_wat

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za opinie Ela.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 00:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie znowu zadaję naiwne pytanie, ale nie mam wyjścia.
Znalazłam taki oto walor:

https://www.delcampe.net/en_GB/collectables/stamps/polar-philately/other-1/thematik-antarktis-antarctic-1959-t-a-a-f-poszcard-with-named-franking-from-terre-adelie-30-9-708384626.html

walor wystawiony przez dom aukcyjny i teraz nie wiem jak licytować. Cena wyjściowa to 80 euro, powiedzmy że chcę kupić ten walor za 100 euro. Licytuję i co dalej? Nie dość , że nie wyświetla się moja oferta, to w dodatku nie wiem czy ktoś licytuję i jaka jest aktualnie najwyższa oferta.
Czy w przypadku licytacji ofert z domów aukcyjnych obowiązują inne zasady niż na delcampe czy innym portalu internetowym?
Nie wiem czy ktoś przebił moją ofertę czy też nie - czy ktoś może mi wyjaśnić zasady licytacji na tego typu aukcjach?
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 08:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest aukcja przeprowadzana tylko on-line typu Live. To jest klasyczna aukcja , odbywająca się w konkretnym miejscu i w określonym dniu, podczas której składa się oferty. Wynik jest znany po zakończeniu licytacji "salowej".
Poza tym warto przeczytać regulamin aukcji. Bo to, że chcesz nabyć ten lot w cenie do 100 Euro nie oznacza, że on będzie Twój za tą cenę. Gdyby Twoja oferta wygrała to do ceny mlotkowej dolicza się zazwyczaj 2 Euro mlotkowejgo. Potem aukcjoner dolicza swoje, to u CG jest około 20% od ceny aukcyjnej. Do tego dolicza się koszty pakowania i przesyłki (jeśli trzeba ubezpieczenia). Czy masz już 2+20+jakieś 12 czyli 34 Euro. Od tej kwoty nalicza się podatek VAT, jakieś 20%, czyli dodatkowe 7 Euro zatem faktura jest na ok 141Euro. Do tego dochodzą jeszcze dodatki jeśli płacisz inaczej niż przelewem, czy gotówka. Czasem warunki sprzedaży są inne i jest to zaznaczone w warunkach licytacji danego lotu.
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedż. Teraz rozumiem dlaczego nie wiem czy są inne oferty i w jakiej wysokości. Czyli w skrócie - najlepiej być na miejscu i realnie brać udział w licytacji. Licytując w sieci muszę liczyć na łut szczęścia, że to właśnie moja oferta będzie najwyższa.
O prowizji dla aukcjonera w wysokości, w tym przypadku 23,8% wiem, gdyż jest to w opisie aukcji, oczywiście koszty wysyłki też, ale zaskoczyła mnie informacja o doliczonym podatku.
Czyli podsumowując do wylicytowanej kwoty trzeba doliczyć jeszcze około 40% - trochę dużo.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Nie Lut 17, 2019 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na miejscu warto być tylko wówczas, gdy na czymś Ci bardzo zależy a nie chcesz przelicytować. Inaczej nie warto, bo koszt osobistego udziału przecież też jest niezerowy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: