Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Pomoc przy wycenie znaczków.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wycena znaczków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Novus

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2017 19:32    Temat postu: Pomoc przy wycenie znaczków. Odpowiedz z cytatem

Witam.

Zwracam się do Państwa z nietypową prośbą, mój zmarły wujek należący do PZF, kolekcjonował od kilkudziesięciu lat znaczki pocztowe - z tego co wiem ma w swoich zbiorach m.in pierwszy polski znaczek, serie znaczków z okresu IIRP, oraz wiele znaczków zagranicznych z różnych okresów. Jest tego bardzo dużo kilkanaście klaserów wiele jest kompletnych serii. Ostatnio ciocia będąca obecnie właścicielem kolekcji zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc w wycenie zbiorów wujka.
W związku z czym zwracam się z prośbą o pomoc w wycenie znaczków - kompletnie się na tym nie znam, a chcę rzetelnie pomóc cioci w tym zadaniu. Czy mógłbym prosić o wskazówki na co zwrócić uwagę? Czy istnieje możliwość np. odpłatnej wyceny tak przepastnych zbiorów online? ewentualnie mógłbym dojechać z tymi zbiorami do kogoś w województwie mazowieckim i oczywiście również odpłatnie bym chciał dokonać takiej wyceny. Nie ukrywam, że czym bliżej Siedlec tym lepiej, ale zależy mi na rzetelnej usłudze wyceny zbiorów.
Względnie abym mógł zacząć sprawniej poruszać się w tej nieznanej mi dziedzinie poprosił bym o kilka wskazówek na czym można oprzeć taką wycenę?
Jako modelarz doskonale zdaję sobie sprawę, że stawiam Państwa przed bardzo trudnym zadaniem - wiele pozycji może znaczną wartość, a część może okazać się zupełnie bezwartościowa. W ten piątek będę miał możliwość obejrzenia i obfotografowania zbiorów wujka. Wiem, że samo zdjęcie może niewystarczające dlatego znając metodykę gromadzenia kolekcji przez wujka jestem gotów potwierdzić na własny koszt autentyczność cenniejszych elementów kolekcji.
Jeszcze raz zachęcam Państwa do pomocy. Wszelkie wskazówki będą bardzo pomocne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2017 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję kontakt z jednym z rzeczoznawców PZF:
http://zgpzf.pl/viewpage.php?page_id=189
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
m^2

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2017 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje nabyć lub pożyczyć katalog Fischera t.I. Cena rocznika 2017 pewnie wkrótce spadnie bo pojawi się rocznik 2018. Jeśli zbiór jest uporządkowany chronologicznie to wstępnej wyceny można dokonać dość szybko w oparciu o katalog. Jednak będzie to wycena katalogowa a nie rynkowa, która często silnie odbiega od katalogowej dla znaczków z niektórych okresów. Na ile odbiega można też orientacyjnie sprawdzić na allegro, obserwując aukcje wybranych walorów lub sprawdzając w archiwum. Dopiero wówczas można zwrócić się do rzeczoznawcy jeśli kontakt z nim jest potrzebny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Daniel

PostWysłany: Pon Wrz 11, 2017 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia można wrzucić na forum, lub chociaż na jakiś serwer i podesłać linka (jeśli nie na ogólnym forum to chociaż przez prywatną wiadomość). Chętnie rzucimy okiem czy faktycznie wygląda to ciekawie - wtedy będzie można doradzić więcej, np. na jakie znaczki przydałyby się gwarancje ekspertów itp.
Powrót do góry
Novus

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2017 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za cenne porady, jak już będę miał możliwość to wstawię na forum zdjęcia znaczków.
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Wto Wrz 12, 2017 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum nie służy do wyceny. Proszę najpierw przeczytać co mówi regulamin w tym zakresie. W przeciwnym wypadku admin może zamknąć temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wycena znaczków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: