Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Leśmian na znaczkach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Filatelistyka tematyczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fishneck

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 11:56    Temat postu: Leśmian na znaczkach Odpowiedz z cytatem

Witam,
szukam znaczków z podoobizną Bolesława Leśmiana ale nie będąc filatelistą nie wiem gdzie ich szukać. Googlowanie nie pomogło poza jednym wpisem: http://dzieje.pl/wystawy/wystawa-judaica-na-polskich-znakach-pocztowych

Czy ktoś wie co to za znaczek o ktorym mowa we wpisie? Kiedy był wydany, kto był autorem itp? I czy są jeszcze jakieś inne znaczki z podobizną Leśmiana, np przedwojenne - ? Czy można je znależć w katalogu Fischera? I jak ich w nim szukać Confused Będe wdzięczny za rady i wskazówki.
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m^2

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kiedykolwiek PP wyemitowała znaczek z Leśmianem tego nie wiem. Wiem, że na żadnym przedwojennym znaczku go nie było, wówczas obowiązywała inna polityka emisyjna.
Natomiast wskazany przez fishneck tekst nie mówi o znaczku a o stemplu/datowniku okolicznościowym. Takich datowników mogło być więcej!
Jest katalog datowników na kzp.pl ale tylko częściowo "wypełniony".
Poza tym na stronie i-KF-u w Bibliotece jest podany wykaz katalogów w tym także katalogów Myślickiego
http://i-kf.pl/katalogi.html
a w katalogu BN te pozycje są!
Poza tym jest MPiT ze swoim księgozbiorem filatelistycznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
torunianin

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 15:27    Temat postu: Leśmian Odpowiedz z cytatem

Witam,
w Katalogu polskich stempli okolicznościowych, zeszyt 12 - Wykazy, w wykazach tematycznych brak hasła Leśmian.
Pozdrawiam
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego torunianin, z ciekawości zapytam z którego roku jest ów wykaz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
torunianin

PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To katalog autorstwa Pana Andrzeja Myślickiego, zeszyt 12 był wydany przez KAW RSW "Prasa-Książka-Ruch" w 1977 roku.
Po tym zeszycie ukazały się jeszcze cztery będące katalogiem za kolejne lata.
Potem długo, długo nic, aż wreszcie Pan Stanisław Kwoka podjął trud swego rodzaju kontynuacji. Doprowadził On to niezwykle potrzebne dla kolekcjonerów tych walorów przedsięwzięcie do 2007 roku i znowu mamy posuchę.
Wiem, Pan Marek Jedziniak pięknie kontynuuje tradycję, ale tylko elektronicznie i bez numeracji - a to przy naszym hobby jednak w kontaktach koleżeńskich niezwykle ważna rzecz.
Powrót do góry
fishneck

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odzew!
Wygląda na to że faktycznie nie było znaczka z Leśmianem. W międzyczasie przewertowałem w BN katalogi Fischera i jeszcze jakiś ale nie wpadłem na trop. Jest sporo innych, nawet pomniejszych, ale Bolesława L. brak. Szkoda, szczególnie że to akurat jego rok (1877-1937). Dałbym sobie głowę, że widziałem znaczek z Leśmianem ale po ponownym sprawdzeniu uznałem, że być może pomylił mi się z francuskim znaczkiem Henri Bergsonem, który pewnie mi kiedyś gdzieś mignął. Zresztą podobieństwo jest tak uderzające że jak się okazuje w Wikipedii zdjęcia Leśmiana jest podawane jako Bergsona i odwrotnie. Być może to podobieństwo rodzinne... Smile
Jeszcze raz dziękuję za odzew ale będę jeszcze sprawdzał w razie gdyby jednak taki znaczek się znalazł. A może nawet Poczta POlska dałaby się na taki namówić - ?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doczekaliśmy czasów, kiedy każdy może sobie zamówić w firmie Poczta Polska własny znaczek pocztowy:
http://www.poczta-polska.pl/sklep/mojznaczek

A jeśli ktoś chce zgłosić temat do emisji ogólnopolskiej, to procedura wygląda następująco:
http://www.poczta-polska.pl/sklep/plany-emisji
(należy kliknąć w zakładkę "Zasady zgłaszania tematów do planu emisji").
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fishneck

PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięknie dziękuję! Chetnie skorzystam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Filatelistyka tematyczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: