Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Odklejanie znaczków przyklejonych innym klejem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat_i_kot

PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 23:02    Temat postu: Odklejanie znaczków przyklejonych innym klejem Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem w prezencie zbiór znaczków , które przyklejone są do tekturki obciągniętej folią. Chciałbym poodklejać te znaczki, lecz obawiam się ich uszkodzenia. Wszystkie znaczki są używanymi (ze stemplami), więc raczej nie użyto do ich przyklejenia oryginalnego kleju, a raczej coś innego, najprawdopodobniej zwykły klej szkolny.

Czy mogę bez obaw podjąć próbę odklejenia tych znaczków klasyczną metodą na parę/gorącą wodę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
archeofil

PostWysłany: Czw Cze 22, 2017 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spotkałem się ze znaczkami przyklejonymi do "tekturki obciągniętej folią", ale proponuję zrobić próbę - odciąć jeden znaczek tak, aby nie uszkodzić sąsiednich, i zanurzyć go na kilka minut w zimnej wodzie. Metody z parą lub gorącą wodą nie polecam, bo nie wiadomo, jak na to zareaguje folia, do której przyklejone są znaczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
al

PostWysłany: Pią Cze 23, 2017 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archeofil napisał:
Nie spotkałem się ze znaczkami przyklejonymi do "tekturki obciągniętej folią"

Ja dostawałem z Rosji przesyłki w kopercie z folii, ze znaczkami samoprzylepnymi.
Powrót do góry
Pat_i_kot

PostWysłany: Sob Cze 24, 2017 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta folia może być usunięta, bo nie jest przyklejona. Przyklejone są znaczki do tektury. Są to zwykłe zestawy dla turystów, jakie można dostać na straganach. Spróbuję je odkleić tak, jak byłyby na kopercie.
Powrót do góry
morganghost

PostWysłany: Wto Lip 04, 2017 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyczytałem ostatnio w internecie (a wyczytać można różne pierdoły Smile ), że można odkleić swobodnie znaczek, kropiąc go wodą i wkładając do mikrofalówki na 20 sek. Ktoś testował takie cuda? Very Happy

p.s.
mikrofalówki nie posiadam, także testu nie mogłem zrobić u siebie Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: