Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

nowa emisja "Pamiętamy 10.IV.2010"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Kwi 10, 2017 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby to był dopiero początek - a potem co miesiąc 1 Bloczek ?[/quote]

To tylko 94 emisje przed nami, było 96 ale mamy parę za jednym bloczkiem ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2017 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soryo1966 napisał:
Blok jest największych rozmiarów podobnie jak sam znaczek od 1989 roku.

Ten rozmiar to porażka. Dzisiaj dotarło do mnie FDC - nie mieści się w standardowych kartach Optima S1 Exclamation Rolling Eyes Blok wprawdzie większy, niż wiele poprzednich emisji w takiej formie, niemniej jednak zmieściłby się na kopertach, które były wykorzystywane w przeszłości przy tych mniejszych blokach. Ale nie, koperta musi być olbrzymia. Większe jest chyba tylko ego prezesa "dobrej" zmiany Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
soryo1966

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2017 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pocztowcy ochrzcili ten blok nazwą tupolew i taki funkcjonuje w obiegu nie wiem czy ze względu na wielkość waloru. Obecnie szukają chętnych do kupna bo chcą się wykazać przed Prezesem że w ciągu tygodnia sprzedali nakład. Moja podpowiedź proszę dołączyć do GP i koniecznie nakazać wszystkim sympatykom kupna minimum 1 egzemplarza najlepiej po wizycie w kościele i niech to będzie nasz wkład Pani Dyrektor którą pozdrawiam bo wiem że jest wierną czytelniczką naszego forum w skuteczność Pani działań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2017 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, możemy mieć tu polew z tego wydania Smile Myślałem, że koperta jest olbrzymia, ale sprawdziłem jeszcze rozmiar foldera - ma 280mm x 600mm (!). Tak, zgadza się, ten folder ma ponad pół metra długości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lotar

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2017 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka uwag, bo widzę, że emocje polityczne biorą górę i nie pozwalają jakoś zbornie ogarnąć temat.
Oczywiście zgadzam się, że znaczek, blok i fdc są za duże - to jasne, ale proszę trochę bardziej przyjrzeć się okolicznościom tej emisji:

1."Znaczek jest wspólną emisją Poczty Polskiej S.A. i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. – Wyłącznego Mecenasa Wydania." - to cytat ze strony facebookowej PP. Ktoś kto zajmuje się współczesnymi znaczkami polskimi wie, że jest to oświadczenie kuriozalne. Ja to odczytuję jakby PP chciała się zdystansować od tej emisji.
2. Na stronie PWPW jest informacja , że emisja ukazuje się "w hołdzie" ofiarom katastrofy. No to jest jednak nieadekwatne podejście do tematu, bo znaczki upamiętniają jakieś zdarzenie lub osobę. tak było chociażby przy wydaniach beatyfikacyjnych czy kanonizacyjnych JPII.

No i najważniejsze, wbrew temu, co się tu wypisuje, te wszystkie niespotykane i dziwne wpadki PP nie wynikają wcale z jakiejś dobrej czy złej zmiany, ale wręcz przeciwnie wynikają z braku zmian albo ich minimalnego znaczenia. Na przykład polityka informacyjna zarówno całej PP jak i tej filatelistycznej części nie zmieniła się - robią to ci sami ludzie lub/i tak samo. W polityce emisyjnej widoczne są zmiany tematyczne, ale nic poza tym.
Innymi słowy wygląda na to, że ci, którzy chcieliby coś zmienić ograniczają się do zmiany tematycznej, bo nie znają się na innych aspektach polityki emisyjnej a największy wpływ na to co się dzieje mają ci, którzy dobrze wyczuwają skąd wieje wiatr. I mam wrażenie, że są to ci sami ludzie, którzy przez blisko 7 lat uzasadniali dlaczego nie można upamiętnić na znaczku ofiar katastrofy smoleńskiej.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Sob Kwi 15, 2017 00:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzę to koledze polityka nie pozwala rzeczowo ująć temat. Jak czytam zmian w TK również nie było i to pozostał dawny skład który źle funkcjonuje. Oczywiście nowych władz w Poczcie niema a osoby które się pojawiły to osoby z dawnego rozdania a Pan minister nie ustala planu emisji znaczków tylko nie widzialna ręka nr 43456 .... czuwaj . Bajki to proszę na dobranoc dzieciom opowiadać a portal pozostawić pasjonatom naszego hobby. Mam nadzieję że jest Pan wreszcie zadowolony z powyższej emisji warto było choćby dla jednego zadowolonego a walor znajdzie się na poczesnym miejscu i nikt Panu nie powie już że białe jest białe a czarne jest czarne bo blok jest w klaserze bo to oczywista oczywistość.
Powrót do góry
wojodan

PostWysłany: Sob Kwi 15, 2017 03:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczek byłby o wiele przystępniejszy w odbiorze, gdyby nie było tego natrętnego podobieństwa Prezydenta do Jarosława Kaczyńskiego.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Sob Kwi 15, 2017 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voyteck napisał:
Tak, możemy mieć tu polew z tego wydania Smile Myślałem, że koperta jest olbrzymia, ale sprawdziłem jeszcze rozmiar foldera - ma 280mm x 600mm (!). Tak, zgadza się, ten folder ma ponad pół metra długości.

Na pociechę kolekcjonerów można dodać, że wskazany wymiar 280x600 jest rozmiarem po rozłożeniu folderu.
Są bardziej kłopotliwe np. jeden z folderów Kocham Cię - rozkładane serce.
Kolejny z którym mam kłopot w kolekcji Europa to folder Polska Prezydencja w Radzie Unii - złożony ma rozmiar 280 x 260, a rozłożony 280 x 780 - (to już szaleństwo).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: