Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

2018. Już czas...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lotar

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 18:23    Temat postu: 2018. Już czas... Odpowiedz z cytatem

Już czas na nową polską serię obiegową. Nie to, żeby kwiaty i owoce nie podobałyby mi się (chociaż niemiecką serię kwiatową uważam za dużo lepszą), ale zbliża się setna rocznica niepodległości i pewnie PP też jakoś uczci tę ważną rocznicę. No to może zamiast kolejnych bloków i znaczków z jeszcze większymi nominałami rozpocząć nową niepodległościową serię obiegową.
Wiele państw europejskich ma znaczki obiegowe odwołujące się do tradycji czy bezpośrednio symboliki narodowej. Wielka Brytania i Francja to tylko najbardziej znane przykłady, ale jeżeli ktoś trochę się interesuje to wie, że zarówno monarchie konstytucyjne jak i republiki cały czas umieszczają własne symbole na znaczkach obiegowych. Setna rocznica odzyskania niepodległości jest dobrą okazją, żeby Polska też wprowadziła własną tradycję i symbolikę narodową na znaczki obiegowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ADAMO

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był projekt takich znaczków beznominałowych (był nawet w sieci ale jakoś teraz nie moge go odnaleźć) niestety przegrał z tymi które obecnie obowiązują, a szkoda bo były ładniejsze.
Co do porównania polskich kwiatków z niemieckimi to rzecz indywidulanego gustu. Ja uważam akurat dokładnie na odwrót i wg. mnie fajnie by było gdyby ta seria była dalej kontynuowana jednak przydałoby się trochę owoców dla równowagi.
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś mi się obiło o oczy, beznominałowa.
Czy to może ta seria? :
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Dokładnie to ta seria autorstwa Marzanny Dabrowskiej. Jest o wiele ładniejsza niz obecne znaczki kategoryzowane (chociaż ten drugi rzut z owadami mi się już podoba). Wykonane stalorytem byłyby poprostu piękne. Jednak to chyba byłaby za droga zabawa w przypadku zwykłych znaczków obiegowych wykonywanych tą metodą druku. Zaś zwykły offset już by taki efektowny nie był.

Ostatnio zmieniony przez ADAMO dnia Sob Lis 26, 2016 19:58, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładne. Właśnie miałem na to myśli, aby nowe znaczki miały ten sam motyw powtarzany w różnych kolorach.
Dodam jeszcze, że w swoim czasie PP przegapiła fajny trend we współczesnej filatelistyce, gdzie emisje obiegowe uzupełniane są o typowo kolekcjonerskie ozdobne arkusiki czy bloki ze znaczkami obiegowymi.
Powrót do góry
xweganx

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby nikt nie był zdziwiony jak ukażą się biegówki z tupolewem, bo to teraz najbardziej patriotyczny i na czasie motyw😐
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: