Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Moje znaczki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Z mojej kolekcji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karbulot
Gość

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 23:35    Temat postu: Moje znaczki Odpowiedz z cytatem

OK, czas się chyba trochę pochwalić znaczkami. A właściwie chyba chwalić za bardzo nie ma czym, bo jak wspomnę że dostawałem na forum propozycje zakupu znaczków po kilka tysiaków... Tak czy siak, bogaczem nie jestem i nie zbieram znaczków rzadkich i drogich. Jestem zwykłym zbieraczem masówek i tyle. Proszę zatem o wyrozumiałość szanownych filatelistów.

Znaczki z Deutsche Reich

Znaczki skanuję, ale nie bawię się w jakąś superprecyzyjną obróbkę. Nie wyciągam też z albumu, zatem skany są niezbyt doskonałe, przez dwie folie (jedną z kart, druga z albumu, szczegóły tworzenia albumu tutaj - http://www.zgpzf.pl/ffp/viewtopic.php?p=23972#23972 . Chodzi o pokazanie co zbieram, a nie przedstawienie tego w doskonałej jakości. Po włożeniu kart w album nie chciałem już ich wyciągać w celu otrzymania skanów lepszej jakości.

Znaczki zbieram rozmaite. Trochę tego, trochę tamtego. Ot, co mi się spodoba. Ale zbieram raczej seriami i nie bawię się w pojedyncze sztuki. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewne serie mam niekompletne. Na początek przedstawiam moją niepełną jeszcze kolekcję znaczków niemieckich i terenów okupowanych w okresu II Wojny Światowej.

Ostatnio zmieniony przez Karbulot dnia Pon Mar 14, 2016 23:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
xweganx

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 08:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie bomba Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karbulot
Gość

PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, zatem druga seria.

Znaczki różne

Tutaj jest pomieszane, po prostu to co mi się podobało. Jest trochę Europy wojennej i powojennej, powojennych USA, Luxemburgu. Trochę starszych znaczków francuskich, trochę sportowych, trochę Bahrainu, trochę tematyki sakralnej. Ot takie różne duperele kupowane właściwie dlatego, że mi się spodobały i kosztowały rozsądne dla mnie pieniądze.

Mam jeszcze trochę bloczków, ale tych na razie nie prezentuję, czekam bowiem na większą dostawę z Hong Kongu z serii Year of the... z ostatnich 14 lat.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolego Karbulot proszę stosować standardowe rozmiary czcionki w czasie tworzenia swoich postów. Poprawiłem je po raz drugi i informuję, że przy trzecim takim przypadku cały wątek wyląduje w koszu, a wolelibyśmy tego uniknąć.

PS. Obie kolekcje świetnie się prezentują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karbulot
Gość

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Administratorze. Nie otrzymałem żadnej informacji, że użycie większej czcionki naruszyło w jakiś sposób zasady na forum. Nie znalazłem także w regulaminie forum żadnej wzmianki o tym, że stosowanie większej czcionki jest zabronione. Nie otrzymałem dopisu do mojego tematu, ani nawet PW z ostrzeżeniem. Zostałem skarcony jak pies, sam nie wiedząc za co. Po co w takim razie edytor BBCode, jeżeli nie wolno go używać? Pisuję na wiele for dyskusyjnych i nigdy się nie spotkałem z takimi dziwnymi zasadami. Rozumiem, gdybym cały post pisał dużym fontem, ale wyszczególnienie tytułu czy odnośnika jest rzeczą normalną, stosuje się go na stronach, coś o tym wiem, gdyż swego czasu bawiłem się w webdesign, zarządzałem (i do dzisiaj zarządzam) jednym czy dwoma forami dyskusyjnymi.

Jestem trochę za duży, aby mnie pouczano i straszono wyimaginowanymi zasadami wziętymi z księżyca. Proszę w takim razie usunąć cały temat i skasować moje konto. Odechciało mi się już pisać na tym forum. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, co złego to nie ja.
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informuję, że użycie większej czcionki nie narusza zasad Forum, ale nie wygląda to estetycznie i czytelnie jeśli w treści posta są napisy czcionką większą niż nagłówek Forum czy nazwa działu, w którym się pisze. Miło, że chce Pan korzystać z możliwości edytora, lecz proponuję aby wyróżnienia robić np. kolorami lub innym formatowaniem czcionki, a nie jej rozmiarem.

Reszta odpowiedzi na PW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Z mojej kolekcji Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: