Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Revenue

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Inne działy filatelistyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kraz

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 20:18    Temat postu: Revenue Odpowiedz z cytatem

Witam szukam osoby dobrze znającej się na tych znakach, chciałbym wyjaśnić datowanie opłaty z Turku mam katalog angielskojęzyczny i chodzi mi o 3 znak, od góry napis opłata w środku kółko z wartością na dole napis komunalna, wg tego katalogu datowany jest na 1925 rok a ja spotkałem się z walorami na dokumentach z roku 1949 i 1950, z góry dziękuję za wszelką pomoc Hieronim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
al

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również szukam specjalisty od polskich revenue i innych "znaczkopodobnych". Towarzysz z Rosji podesłał mi kilka zdjęć do rozszyfrowania. A ja jestem całkiem zielony w tej "kategorii". Wydaje mi się, że niektóre są dość ciekawe i pochodzą z przed 1939 roku. Zainteresowanym mogę przesłać skany. Będę bardzo wdzięczny.

Ostatnio zmieniony przez al dnia Sro Kwi 27, 2011 21:12, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej kwestii niestety nie pomogę. Przy PZF formalnie istnieje (istniała?) Komisja Znaków Fiskalnych, ale po śmierci p. Ługowskiego nie wiem czy w ogóle jeszcze działa. Może Andrzej coś podpowie?
Powrót do góry
al

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem takie informacje, ale zdaję sobie sprawę, że to mogą być informacje niepełne i błędne. Proszę o poprawienie, jeżeli ktoś ma pełniejsze dane.
Skarb Narodowy (Na zakup złota i srebra)
W 1923, polskie finanse nie miały złota i srebra do pokrycia wartości polskiej waluty. Znaczki zostały wyemitowane w celu zdobycia funduszy na zakup złota i srebra za granicą. Były one kupowane w wartości nominalnej i umieszczone na przesyłkach pocztowych jako naklejki na Boże Narodzenie.
Pomoc zimowa bezrobotnym.
28.08.1931 – powołany został Naczelny Komitet do Spraw Bezrobocia. W listopadzie-grudniu każdego roku odbywała się w Polsce akcja zbierania funduszy dla najbardziej potrzebujących - bezrobotnych, biednych i bezdomnych. Zakłady pracy i organizacje zbierały fundusze pod nazwą "Pomoc Zimowa" . Za przeterminowane podatki, ściągano obowiązkowo produkty rolne. Pracownicy płacili % od zarobków. Pokwitowaniem były winiety Naczelnego Komitetu do Spraw Bezrobocia .

Powrót do góry
robert1987r

PostWysłany: Sro Maj 21, 2014 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ja również poszukuje takiej osoby, która by się na tym znała ponieważ ja jestem laikiem w tych sprawach i chciałbym zasięgnąć porady profesjonalistów , którzy wiedzą dużo na ten temat
Powrót do góry
numida

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 01:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy dobrze znam się na revenue. Co prawda przed śmiercią Władka Ługowskiego zdążyliśmy wspólnie popełnić jeden katalog i popracować nad drugimi wydaniami, ale to dopiero początek drogi, w porównaniu do innych "gałęzi" filatelistyki. Wracając do tematu znaczków opłat lokalnych, jeśli ktoś korzysta z "Barefoota" to musi bardzo uważać ponieważ w jego katalogach jak się wchodzi w nie "głębiej" jest dużo błędów. Ponieważ do lat pięćdziesiątych w Polsce powojennej obowiązywało częściowo prawo przedwojenne to również do lat pięćdziesiątych obowiązywały znaki opłat lokalnych opłacane w formie znaczków. Znaczki takie "koła" z nadrukiem opłaty i miejsca były znaczkami ogólnymi, które indywidualizowały miasta poprzez nadruk. W ramach swojej wiedzy mogę się starać pomóc. Na forum jestem zapisany, ale ponieważ temat revenue na tym nie był dużo razy wspominany. Może to się zmieni. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
Powrót do góry
ADAMO

PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę o revenue było w internecie na stronie p. Witolda Janiuka - http://www.epopejarevenue.adrem.pl/ Jednak jak się okazuje pozostało to tylko w nazwie i co innego autor tam teraz prezentuje. Może warto spróbować się z nim skontaktować i zapytać czy te tresci są pod jakimś innym adresem może dostępne. Kontakt do niego można znaleźć na innej stronie którą prowadzi o pocztach balonowych www.epopejabalonowa.adrem.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Inne działy filatelistyki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: