Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

   Regulamin Forum Filatelistów Polskich

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Regulamin
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voyteck
Administrator


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 874

PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 21:51    Temat postu: Regulamin Forum Filatelistów Polskich Odpowiedz z cytatem

Witaj na Forum Filatelistów Polskich

Forum Filatelistów Polskich (zwane dalej Forum) poświęcone jest filatelistyce i służy wymianie poglądów i informacji związanych z szeroko pojętą filatelistyką. Forum jest dostępne dla każdego. Szanujemy zdanie i opinię każdego użytkownika Forum. Nie obawiaj się więc, że Twój post będzie śmieszny lub mało fachowy. Śmiało prezentuj swoje zdanie na tematy filatelistyczne i poznaj opinie innych użytkowników.

REGULAMIN

1. Forum Filatelistów Polskich zostało utworzone w celu umożliwienia Internautom wymiany poglądów i prowadzenia dyskusji na tematy związane z szeroko pojętą filatelistyką.

2. Forum jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych po dokonaniu rejestracji. Każdy uczestnik Forum musi przestrzegać Regulaminu Forum, którego treść akceptuje rejestrując się i publikując posty na Forum.

3. Zabronione jest korzystanie z Forum przez użytkownika pod więcej niż jednym wizerunkiem. Jeżeli dostęp do forum został zablokowany przez administratora (nałożenie bana na konto), zabrania się użytkownikowi zakładania nowego konta bez wcześniejszego uzgodnienia tego z administracją Forum.

4. Zabrania się korzystania z tego samego konta na Forum więcej niż jednej osobie. Każde konto może posiadać tylko jednego użytkownika, który jest w pełni za nie odpowiedzialny.

5. Publikowanie na Forum:
a) Przed założeniem nowego wątku należy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na Forum nie toczyła – w tym celu pomocna będzie wyszukiwarka na Forum (opcja "Szukaj" na stronie głównej). Tematy zdublowane (o tej samej tematy jak już istniejące) mogą być usuwane przez administratora.

b) Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach – każdy dział posiada podane wskazówki jakie tematy można w nim zakładać. Użytkownik nie stosujący się do tej zasady będzie karany ostrzeżeniem. Wątki założone w nieodpowiednich działach będą przenoszone do odpowiednich kategorii przez Administratora lub Moderator.

c) Zabrania się pisania kilku postów pod rząd (jeden pod drugim). Jeżeli chcesz uzupełnić treść postu, w każdej chwili możesz swój post wyedytować i dodać do niego kolejne informacje. Warto pamiętać, że każdą swoją wypowiedź można poprawić lub skasować w dowolnym momencie.

d) Nie cytujemy całych wypowiedzi innych użytkowników, a tylko te fragmenty, które komentujemy. Nie ma sensu powielać całej wypowiedzi, która jest powyżej.

e) Nie zapychamy Forum wypowiedziami typu "Masz rację", „Zgadza się”, „Też tak uważam” lub podobnymi. Jeśli chcemy poprzeć czyjąś wypowiedź starajmy się ją rozwinąć prezentując własne argumenty.

f) Wielkie litery według netykiety oznaczają krzyk, dlatego używamy ich na naszym Forum jedynie wówczas, gdy mamy zamiar jakąś wiadomość, frazę lub słowo wywrzeszczeć.

g) Nie będziemy tolerować analfabetyzmu. Nie chodzi tu o czepianie się błędów ortograficznych, lecz o skrajne przypadki. Edytor dostępny na Forum automatycznie wyłapuje błędy ortograficzne i poprawianie ich nie powinno sprawiać żadnego kłopotu. Brak zastosowania się do tego punktu regulaminu oznacza lekceważenie innych Użytkowników Forum. Post ma być czytelny i zrozumiały, a błędy ortograficzne często utrudniają jego zrozumienie. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych załatwiamy prywatnymi wiadomościami (PW).

h) Zabronione jest wstawianie grafik i obrazów, które zakłócają sposób wyświetlania stron. Maksymalna dozwolona szerokość plików graficznych to 650 pikseli. Większe pliki można wstawiać tylko w postaci miniatury lub odnośnika do strony zewnętrznej. Sygnatura (podpis) powinna być stosunkowo krótka - maksimum 2 linijki. Sposób prawidłowego umieszczania zdjęć i grafik na Forum został opisany TUTAJ.

6. Administrator lub moderator mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku, gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał lub gdy dyskusja odbiega od początkowych założeń wątku (tzw. Off Topic - OT).

7. Zabrania się świadomego lub celowego prowokowania sytuacji nieprzyjemnych, wywołujących obraźliwe osobiste dyskusje oraz wypowiedzi jawnie obrażających innych członków Forum.
Administratorzy i Moderatorzy mają prawo do usunięcia postu, który obraża w jakiś sposób innych użytkowników. W przypadkach notorycznego łamania powyższej zasady, dostęp do Forum będzie Użytkownikowi zablokowany przez Administratora.

8. Treści reklamowe i komercyjne na Forum.
a) Z Forum usuwane będą bezwarunkowo i bez wcześniejszego ostrzeżenia wszelkie posty o charakterze reklamowym i komercyjnym, nie związanym w żaden sposób z filatelistyką. Konta Użytkowników naruszających notorycznie ten punkt Regulaminu będą blokowane. Ograniczenie to dotyczy to również stopek (podpisów) pod postami.

b) Treści reklamowe i komercyjne związane z filatelistyką mogą pojawić się w postach tylko po wcześniejszym uzgodnieniu tego z Administratorem Forum. Przy udzielaniu zgody na reklamę, brana będzie pod uwagę przede wszystkim aktywność na Forum wnioskującego. Ograniczenie to dotyczy to również stopek (podpisów) pod postami.

9. Niedopuszczalne jest umieszczanie na Forum treści w jakikolwiek sposób naruszających obowiązujące prawo, zasady współżycia społecznego lub dobre obyczaje, zawierających treści naruszające prawa i dobra osobiste osób trzecich (w tym prawa autorskie oraz dane osobowe), dyskryminujące płeć, rasę, narodowość, język czy religię oraz nawołujące do przemocy.

10. Administracja Forum może przekazać dane użytkownika Forum sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań. Dane osobowe nie są przekazywane innym osobom lub instytucjom w jakimkolwiek innym celu.

11. Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść zamieszczanych postów na Forum Filatelistów Polskich – posty wyrażają tylko i wyłącznie poglądy ich autorów.

12. W przypadku rażącego naruszania Regulaminu Forum przez Użytkownika Forum lub notorycznego naruszania tego Regulaminu, jego konto może zostać bez ostrzeżenia usunięte przez Administratora. W przypadku naruszenia przez Użytkownika Forum w treści postu Regulaminu Forum lub regulaminu wybranego działu, treść postu może zostać usunięta i zastąpiona komunikatem „Treść postu została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu Forum Filatelistów Polskich / działu … Forum Filatelistów Polskich”.

13. Zablokowanie dostępu do forum odbywa się poprzez nałożenie blokady (bana) na nick użytkownika, jego IP lub jedno i drugie. O zablokowaniu dostępu dla użytkownika decyduje Administrator po ewentualnej konsultacji z Moderatorami.

14. Niniejszy Regulamin obowiązuje od chwili jego opublikowania. Administratorzy Forum Filatelistów Polskich zastrzegają sobie prawo do wprowadzania w nim zmian, które będą publikowane w dziale „Regulamin”. Ten regulamin jest podstawowym regulaminem. Większość działów na tym Forum posiada własny, odrębny regulamin. Jego znajomość jest obowiązkowa przy zakładaniu nowego wątku w danym dziale.

Dziękujemy za stosowanie się do niniejszego Regulaminu - dzięki temu nam wszystkim będzie łatwiej.

Zespół Forum Filatelistów Polskich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Regulamin Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB (C) 2001, 2005 phpBB Group
Theme Retred created by JR9 for stylerbb.net