Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Austro-Węgry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wystawy i imprezy filatelistyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artur1510

PostWysłany: Wto Lip 31, 2012 09:55    Temat postu: Austro-Węgry Odpowiedz z cytatem

Witam - jako nowy na Forum.
Od 7 lat organizuję w Sanoku Sanockie Spotkania Miłośników Austro-Węgier. Co roku spotkaniom towarzyszy jakaś wystawa. W tym roku będzie to wystawa "Oblicza Franciszka Józefa I". Oczywiście większość eksponatów będą to pocztówki z wizerunkiem oblicza Najjaśniejszego Pana - z obiegiem i bez, z różnego okresu czasu - od najwcześniejszych z XIX w do 1918 roku.
Do obejrzenia Wystawy zapraszam do Sanoka w dniach 8-28 września 2012 do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Grzegorza z Sanoka, ul. Lenartowicza 2.
Ale moja rejestracja na tym Forum ma konkretny cel. Poszukuję kontaktu z osobami, zbierającymi wszystko z czasów Monarchii Austro-Węgier, więc poczta sprzed 1914 oraz z okresu 1914-1918 (ze szczególnym uwzględnieniem poczty polowej). Ciekawa byłaby też Galicja. Dlaczego? Myślę o zorganizowaniu w Sanoku za rok wystawy właśnie filatelistycznej. Może wąskiego tematu, bo całość byłaby raczej trudna do zrobienia ze względu na szczupłość miejsca w Bibliotece. Ale wtedy może BWA, Zamek lub instyutucje dysponujące zabezpieczoną dużą salą wystawową.
Jak wiadomo, każdy kiedyś był początkującym filatelistą, jedni z tego wyrośli, innym przeszło w nałóg Very Happy (żebym nie był gołosłowny -sam dostałem nagrodę PZF za publikację o poczcie londyńskiej... Embarassed )Ale dlatego wystawy filatelistyczne cieszą się taką popularnością i są tak licznie odwiedzane.
Sam też nie jestem wolny od tego nałogu - zbieram pocztówki o ogólnej tematyce "Obyczaje wojskowe w Monarchii" (tylko piechota! pobór, obcinka, koszary, przejście do rezerwy,pocztówki poszczególnych jednostek wojskowych itd), tematyka wojsk kolejowych (służył w nich mój dziadek), walki w Karpatach oraz związane z miejscowością Zagórz (Podkarpackie). Takie "odpryski" zbiorku zaprezentowałem na swojej stronie - zapraszam do rzucenia okiem:
http://www.fahnen.republika.pl/v_pocztowki.htm
http://www.fahnen.republika.pl/v_pocztowki2.htm
Bardzo cenię sobie pocztówki z obiegiem - narażając się zagorzałym filokartystom,bo wolę lekko nadgryzioną pocztówkę z obiegu niż kartonik czysty i gładki spod gilotyny...
Gdyby ktoś był zainteresowany tym pomysłem i współpracą przy zorganizowaniu takiej wystawy w Sanoku - bardzo proszę o informację.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polecony

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 10:16    Temat postu: Sanok Odpowiedz z cytatem

Szukaj pomocy w Okręgu Rzeszowskim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
janekwijas

PostWysłany: Czw Paź 17, 2013 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem kilka. Chodziło o serie antyków tylko nie wiem z jakiego okresu. Musze poszukać bo miałem tego sporo nawet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Wystawy i imprezy filatelistyczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: