Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Gdzie w Lubline?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smoq5

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 11:09    Temat postu: Gdzie w Lubline? Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich Chciałbym się dowiedziec gdzie w Lubline można kupić jakieś znaczki ewentualnie powymieniac się etc. Szczególnie chodzi mi o różne wymieszane znaczki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Info o spotkaniach wymiennych (giełda) znajdziesz tu: Okręg Lubelski PZF.
Lista sklepów filatelistycznych jest na stronie Marka Jedziniaka: kzp - sklepy.
Powrót do góry
smoq5

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety lista jest bardzo nieaktualna ponieważ odwiedziłem podane tam adresy i sklepów tych (oprócz kolekcjonera na poczcie, który nie przypadł mi do gustu) dawno już nie ma, zatem ponowię pytanie o jeszcze istniejący sklepik filatelistyczny w Lublinie, sam szukałem i jakoś nic nie znalazłem dlatego tez proszę o pomoc.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleś ty smoq5 dziwny Smile Nas sie pytasz co się dzieje w Twoim mieście Question To my Ciebie powinniśmy pytać o takie rzeczy Smile

PS
Daj znać Markowi, zeby zaktualizował spis sklepów. Na to oczywiscie też nie wpadłeś?
Powrót do góry
smoq5

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked Hej dlaczego dziwny? Pytam bo filatelistyką zajmuje się od bardzo niedawna, a lubię poszerzać wiedzę, tylko, że jak chce się czegoś o niej dowiedzieć (zwłaszcza w moim mieście) to towarzysze mi 2 uczucia:
1 albo znalezione informacje są nieaktualne (to hobby chyba jakiś kryzys w Polsce przeżywa, pamiętam, że jak miałem 12 lat to Tato zabierał mnie do sklepów i znał kilka adresów, a teraz? Nic).
2 Filatelistyka jest traktowana jako zamknięta niedostępna wiedza tajemna, młodzi ludzie tak jak ja nie mają do niej wstępu, a jak się kogoś starszego pytam to patrzy na mnie z pogardą i czasem jakimś od parsknięciem zmywczym mnie zaszczyci Evil or Very Mad (proszę sie nie śmiać miałem takie sytuacje).
Jedynym ratunkiem, są sympatyczni staruszkowie gdzieś na targu, którzy na sztuki znaczki wysprzedają, żeby na flaszkę albo cebularza zarobić.
A dlatego pytam na forum bo tu często życzliwi ludzie są Laughing.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwny, bo pytasz sie o coś co jest (było?) w Twoim mieście Smile Skąd my mamy to wiedzieć? Ja przykładowo mieszkam w zupełnie innej części Polski Smile I gdybym, będąc kiedyś w Lublinie chciał zajrzeć do tamtejszych sklepów filatelistycznych to spodziewałbym się informacji właśnie od kogoś z miejscowych, a nie np. od ludzi z Pomorza Smile
Czasy filatelistycznej prosperity w Polsce dawno się skończyły Sad a wraz z tym spadło zapotrzebowanie na sklepy filatelistyczne - zresztą prawdę powiedziawszy to w większości nie było co kupić Sad Nic dziwnego, że padają - jeśli np. w jednym ze sklepów w jednym z większych miast Śląska na pytanie o znaczki z ptakami, sprzedawca - skądinąd sympatyczny Smile - ma do zaoferowania kilka serii z Polski + parę kolorowych szejkanatów i Tanzanii Sad - to o czym my tu mówimy?
Nie ma towaru, nie ma klientów - proste prawo rynku Smile
Na szczęście nie wszędzie tak jest - są i dobrze zaopatrzone sklepy i firmy w Polsce Smile A mając dostęp do internetu - możesz kupować i zagranicą nie ruszając się z domu Smile
Co do opryskliwych panów z wiedzą tajemną - cóż znam i takie przypadki Sad W swoim Okregu mam to szczęście, że mam i z kim pogadać o znaczkach (i nie tylko Smile ) i od kogo się uczyć, czego i Tobie życzę Smile
Powrót do góry
Bartosz

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic się nie martw, jeśli zbierasz znaczki lub jesteś tym zainteresowany to tu właśnie masz takie forum plus strony w necie. Zgadzam sie z Tobą ze coraz mniej osób tym hobby się interesuje (stosunek do lat 90-tych i wcześniejszych kiedy to prężnie działały grupy kolekcjonerów, domy kultury tętniły życiem a wystawy filatelistyczne były znane i bardziej dostępne społeczeństwu). U mnie w mieście są dwa sklepy. Jeden dogorywa i wyprzedaje wszystko co ma nie ma nowych znaczków jedynie z lat wcześniejszych a w drugi dorabia sprzedażą akcesoriów dziecięcych. No cóż trudno wolny rynek mamy. Niewiele osób jest filatelistyką zainteresowanych, w związku z czym trudno na tym zarobić. Na szczęście jest Allegro na pocieszenie, a co do starszych osób to uważam że fajnie jest odwiedzić starszego jegomościa w sklepie i podpatrzeć jak jest zafascynowany filatelistyką. Można by powiedzieć : za wszystko inne zapłacisz kartą........ale doznania są bezcenne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez lata sztucznie nadymano filatelistyczny "balon" - związek z ponad 100000 członków, te wszystkie lansowane głupoty o "fortunie ukrytej w znaczkach pocztowych" Twisted Evil No i po latach zebrano tego plon, niestety. Wielu "inwestorów" utopiło pieniądze w abonamencie w naiwnej nadziei wzbogacenia się po latach - z jakim skutkiem to widać choćby na Allegro, gdzie takie "zbiory" sprzedaje się teraz niemal hurtowo. A sklepy filatelistyczne odkąd pamiętam to zawsze w większości były "kulawe" - byle jaki materiał (głównie polski), kolorowe badziewie dla dzieci - kto miał ambicje budowy czegoś ciekawszego - zmuszony był omijać je wielkim łukiem Sad
O kryzysie filatelistyki i PZF oraz ich przyczynach możnaby dyskutować godzinami, ale nie chcę sobie psuć niedzieli Smile
Powrót do góry
Bartosz

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogadamy podczas jednej z imprez filatelistycznych przy kawie w gronie forumowiczów Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: