Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

List otwarty do PZF "Źle sie dzieje"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_Ajk

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 01:16    Temat postu: List otwarty do PZF "Źle sie dzieje" Odpowiedz z cytatem

Zaczne od tego że szanuje Was wszystkich i dzieki wielkie za to co do tej pory zrobiliście i na tym się niestety kończy.
Chcecie propagować filatelistykę w Polsce i co robicie: _przegladam zdjęcia z wystaw i co widzę na nich parę zdjęc (oczywiscie nie eksponatów tylko ------- gosci siedzących przy stołach.Jesli chcecie zrobić i propagować filatelistykę nie trzeba nic więcej jak :
-opublikować w internecie ZA DARMO artykuły filatelistyczne nawet te najstarsze (podzielic je tematycznie)
-pokazać techniki druku ZA DARMO w internecie
-pokazać na czym polega badanie walorów itp,itd
Dlaczego piszę o tym bo poznałem to z autopsji w Polsce niestety nikt nie dzieli się swoja wiedzą(CHYBA ŻE NA AUKCJACH LEKTURA np 16str za 10żł)
MÓJ APEL MA NA CELU JEDNO::

LUDZIE PODZIELCIE SIĘ SWOJA WIEDZĄ :

ZA DARMO

a gwarantuję jedno że filatelistyka nigdy nie zginie

Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś uraziłem Myślę że moje wypociny pociągną za soba konstruktywna dyskusję co zrobic by filatekistyka nie odaeszła do lamusa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż - post ten powinien raczej trafić na stronę zgpzf, a nie na forum, ale skoro już sie pojawił to kilka moich (mam nadzieję konstruktywnych Smile ) uwag.

1. Publikacja artykułów z czasopism nie zależy od nas, bo chronią je prawa autorskie Sad Nie można ich ot tak przedrukować czy przeskanować z np. "Filatelisty". Jeśli autorzy lub redakcje czasopism wyraża zgodę - nie ma problemu. Z tego co wiem były próby kontaktu z redakcjami "Filatelisty" i "HBBF" w tej sprawie - bez echa Sad
Jeśli ktoś z Kolegów ma chęć opublikowania swojego artykułu lub opracowania w internecie - proszę bardzo - ramy portalu filatelistyka.org są otwarte. Dostępne jest także miejsce w DARMOWEJ e-gazetce filatelista.info/
Od dłuższego czasu szukamy osób chętnych do pomocy przy rozwijaniu portalu - niestety chętnych po prostu nie ma Sad A sami nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego - bo mamy na głowie jeszcze pracę zawodową, studia itp.

2. Techniki druku - są odpowiednie hasła w naszej encyklopedii czy na stronie kzp.pl. Jeśli Kolega chciałby je rozwinąć lub uzupełnić - chętnie opublikujemy Smile

3. "Pokazac na czym polega badanie walorów" - to apel raczej do Komisji Ekspertów jako chyba najbardziej kompetentnej w tej sprawie. Dodam też, że we wrześniowym numerze "Filatelisty" był artykuł poświęcony pomiarom długości w filatelistyce.

Najłatwiej jest oczywiście krytykować wszystko i wszystkich, ale o wiele trudniej samemu zrobić coś konstruktywnego. I to jest jedna z największych - moim zdaniem - bolączek polskiej filatelistyki.

Na koniec stawiam propozycję - jeśli Kolega ma pomysły, chciałby coś konkretnego zrobić - to proszę bardzo, jesteśmy otwarci na współpracę.
Powrót do góry
Drizzd
Gość

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy, poszukać sporo osób stara się podzielić swoją wiedzą, wystaczy poszukać.
A przykłady? np. piękna strona o kartkach beznominałowych, czy gazetka internetowa na filatelistyka.info czy moja skromna stronka o dodrukach na całostkach.
o stronie kzp nawet nie wspomnę.
I z każdym rokiem stron poświęconych informatyce jest coraz więcej.

jak dobrze pójdzie współpraca w kole zbieraczy całostek, to od nowego roku ruszy strona ze specjalizowanym katalogiem całostek

a co do ekspertów to większość z nich jest po 60-tce i ciężko przestawić się im na nowe technologie
Powrót do góry
embok

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM !
Apel _Ajk nawet mi sie podoba i jest ciągle aktualny, chociaż wielu z nas już tak czyni od dawna ! Aczkolwiek - MOIM ZDANIEM - aby "propagować filatelistykę" TRZEBA ZNACZNIE WIECEJ "jak : -opublikować..., -pokazać..., -pokazać..."
Uzupłniając to co trafnie napisali Adam_filatelistyka.org i Drizzd pozwalam sobie dorzucić jeszcze, iż na stronie www.phila.pl znajduje się już sporo artykułów i innych wiadomości w języku polskim (ARTYKUŁY, SŁOWNIK) oraz czeskim (SYRENA) z możliwością uzyskania wersji polskojęzycznej niektórych tekstów. Redaktorzy (zarówno strony www.phila.pl jak i Syreny) chętnie zamieszczą każdy ciekawy artykuł mieszczący się w zakresie ich publikacji - a więc do dzieła !
Chyba każdy (nawet ten dziś "zaawansowany") filatelista korzystał kiedyś (i z pewnością korzysta nadal) z czyjejś wiedzy - pora na rewanż !
Możliwości jest wiele a drzwi dawno są otwarte !!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: