Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

[UK] Londyn 2012 Gold Medal Winner

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ryszard

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 21:08    Temat postu: [UK] Londyn 2012 Gold Medal Winner Odpowiedz z cytatem

Jeszcze się w Londynie igrzyska nie skończyły a poczta Wielkiej Brytanii wydała znaczki upamiętniające swoich złotych medalistów w arkusikach zawierających po 6 takich samych znaczków... chyba codziennie dodrukowali nowych zwycięzców Smile Skończyli na 29 arkusikach.
Tylko pozazdrościć, medali i przede wszystkim filatelistycznej działalności.

Szczegóły na stronach Royal Mail oraz Post Office

Ostatnio zmieniony przez Ryszard dnia Sro Sie 15, 2012 19:09, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie znalazłeś to zdjęcie?
Szukałem na stronie poczty Wlk. Bryt., lecz znalazłem tylko to:
http://shop.royalmail.com/team-gb-gold-medal-winners-complete-sets/team-gb-gold-medal-winner-miniature-sheets-complete-set/invt/sku00201250/
Denerwuje mnie nawigacja po ich stronie www, groch z kapustą, Urugwaj ma lepsze skany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AOJ

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczta angielska przed olimpiadą zapowiadała, że w ciągu 24 godzin po zdobyciu złotego medalu przez anglika będzie wydany znaczek z jego podobizną.
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobny pomysł zrealizowali Australijczycy podczas Olimpiady w Sydney (zresztą w tym roku też). Wkrótce Royal Mail powinna wydać kolejne znaczki z bokserami. BTW - Mohamad Farah będzie pokrzywdzony, bo zdobył 2 złote medale (biegi na 5 i 10 km), a znaczek ma tylko 1 Very Happy
Powrót do góry
Ryszard

PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Mariusz
Dodałem do pierwszego postu link z którego zaczerpnąłem fotki, nie zauważyłem, że to inna strona.
PS. Fakt poruszanie się po Royal Mail do wygodnych nie należy. Przy okazji zamówiłem tam parę olimpijskich arkusików... co ja się musiałem nakombinować żeby mój domowy adres wyglądał tak jak PP wymaga :/

@Adam_filatelistyka.org
Poczta nikogo nie skrzywdzi (przynajmniej ta UK) Mo jest na 2-ch znaczkach, uaktualniłem zdjęcie w 1-szym poście - jest ich 29 czyli tyle ile medali. Pokrzywdzeni mogą się czuć tylko ci ze sportów drużynowych bo nie ma ich nazwisk na znaczkach.
Ciekawostką którą doczytałem jest to, że poczta na znak szacunku do medalistów przemalowuje - w miejscowościach z których pochodzą lub przebywają medaliści - skrzynki pocztowe, z tradycyjnego czerwonego koloru na złote... jak w Polsce zobaczą nasze nowe (żółte) fotoradary to będą się zastanawiać skąd u nas tylu medalistów Wink
Co do Australii to na ich stronie można obejrzeć wszystkie 7 "złotych" znaczków... nie podoba mi się w nich brak loga imprezy (pewnie kasa) lub chociażby nazwy London 2012, która występuje na arkusiku.

Edit

No proszę, długo nie trzeba było czekać i już poczta RM znalazła naśladowcę. Na szczęście sprawca został przyłapany na gorącym uczynku - co widać na fotce.

info: telegraph.co.uk
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: