Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Przesyłka polecona-priorytetowa-międzynarodowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
al

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 16:43    Temat postu: Przesyłka polecona-priorytetowa-międzynarodowa Odpowiedz z cytatem

Treść korespondencji między mną, a Centralą Poczty Polskiej. - skargi@centrala.poczta-polska.pl

al - Dlaczego przesyłka priorytetowa - polecona z Torunia do Hiszpanii wysłana 08.05.2012 jeszcze nie dotarła, a przesyłka zwykła wysłana 07.05.2012 z Hiszpanii do Torunia dotarła 10.05.2012.
skargi@centrala.poczta-polska.pl - Biuro Zarządzania Ryzykiem i Zgodnością, Centrali Poczty Polskiej S.A.
uprzejmie informuje, że Pana wystąpienie zostało przyjęte do rozpatrzenia.
al - Dostałem od adresata w Hiszpanii potwierdzenie, że przesyłkę otrzymał 15.05.2012.
Ale dlaczego przesyłka priorytetowa, za którą uiszcza się dodatkową opłatę dochodzi do adresata po ponad tygodniu? Jaki jest "urzędowy" termin dostarczenia takiej przesyłki? Czy na przyszłość jest sens wysyłania (i opłacania) przesyłki priorytetowej, czy wystarczy wysłać normalną przesyłkę poleconą?
Mam przykre "doświadczenie" wysyłania przesyłek poleconych - priorytetowych do Rosji, które dochodziły regularnie - wszystkie do adresata po 30 dniach, a jedna nawet po 90 dniach. Przy sprawdzaniu okazywało się, że te przesyłki z Urzędu Pocztowego w Toruniu wędrowały do Centrali w Warszawie przez 7 dni!
Ostateczna odpowiedź - skargi@centrala.poczta-polska.pl

I tak nie dowiedziałem się jaki jest termin dostarczenia przesyłki priorytetowej międzynarodowej.
Wyciągnąłem wnioski:
1. Poczta Polska działa jak jednostki specjalne - posiada nawet Biuro Zarządzania Ryzykiem i Zgodnością (tylko z czym?)
Shocked
2. Dowiedziałem się, że przesyłki ekonomiczne (zwykłe) kierowane są drogą morsko - lądową, a przesyłki priorytetowe drogą lotniczą.
Idąc tokiem rozumowania panienki, która mi odpowiedziała wynika, że w XXI wieku statki są szybsze niż samoloty! Shocked (przesyłka z Hiszpani znad Morza Śródziemnego do Torunia kursowała statkiem i lądem 3 dni, a przesyłka z Torunia do Hiszpanii, samolotem 9 dni.)
Co prawda w Toruniu jest lotnisko, ale Aeroklubu Pomorskiego, i chyba Poczta Polska nie korzysta z jego usług?
Przesyłka priorytetowa do Rosji wędrowała z Torunia do Warszawy 7 dni. (chyba była przewożona przez barkę Wisłą, ale to i tak byłoby szybciej).
3. Nie warto wysyłać (i dodatkowo płacić) przesyłki priorytetowej międzynarodowej, bo przesyłka ekonomiczna dotrze szybciej.
4. Panienka, która mi odpowiedziała z tej "Jednostki Specjalnej" ma chyba stopień Generała nonsensu i absurdu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzę i przyzwyczaiłem się już do tej sytuacji. Mam podobne doświadczenia, o których pisałem tutaj. Na molocha nie ma rady. Tak samo jak na US czy ZUS. Prędzej państwo kojfnie niż coś się tam zmieni.
Jestem ciekaw jak to będzie wszystko wyglądać po 01-01-2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Drizzd

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wysłałem piorytet w środę do Włoch i w piątek był na miejscu. Jakbym wysłał polecony piorytet to pewnie też by dotarł po tygodniu lub dwóch - kwestia ewidencjonowania tych przesyłek w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ADAMO

PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest z naszą pocztą. Ja 25 maja wysłałem priorytet zwykły na Wyspy Alandzkie i dotarł tam po 2 dniach czyli 25 maja. Wysłana tego samego dnia odpowiedz do mnie przyszła dzisiaj czyli 28 maja. Jako ciekawostkę podam że priorytet wysłany 24 maja z Wrocławia do mnie (pod Gliwice) także dotarł dzisiaj !!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: