Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Federacja Rosyjska

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy warto kontynuować temat?
tak
79%
 79%  [ 19 ]
nie
20%
 20%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 24

Autor Wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Nie Sty 01, 2012 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma opcji:
Cytat:
trochę "oklapłem", i za bardzo mi się nie chce.

Do roboty i koniec dyskusji Twisted Evil
Powrót do góry
arturko

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opracowanie na 10. Tak mi się spodobało że postanowiłem opracować z tego PDF. Link do pliku testowego

http://chomikuj.pl/ArturKor/Filatelistyka/Opracowania/Rosja_2011_test.pdf

Pełna wersja będzie gotowa za kilka dni. Wszelkie sugestie mile widziane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ochwat

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie czytalem jeszcze dokładnie, ale ciekawie się prezentuje Smile
rozdzieliłbym karnety od lasów jakoś żeby tak obok siebie nie były
osobiście podoba mi się że znaczki nie są w rządku jeden pod drugim tylko to z lewej to z prawej Smile
Powrót do góry
Ryszard

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arturko napisał:

Pomysł spoko, na początku zaskoczyło mnie logo PZF na okładce ale to czysto subiektywne odczucie.
Dwukolumnowe strony moim zdaniem gorzej wyglądają niż tekst pisany "ciurkiem" - tak jak jest na forum. A jeżeli już to niech będzie między kolumnami jakiś odstęp (lub pionowa kreska - patrz Fischer), żeby się nie stykały tabele czy skany. Ponadto białe koperty FDC zlewają się z białym tłem, może dodać im jakiś cień lub kontur. Ponadto zmieniłbym krój czcionki np. na ten forumowy. No i oczywiście nie zapomnij napisać kto (i gdzie) to opracował. Może jeszcze na początku dodać wykaz tych wydań z 2011 roku.

ochwat napisał:
osobiście podoba mi się że znaczki nie są w rządku jeden pod drugim tylko to z lewej to z prawej Smile

No proszę, pewnie chodzi o kolumny - jak widać jednak się podoba, więc nie nalegam Wink
Powrót do góry
arturko

PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryszard napisał:
arturko napisał:

Pomysł spoko, na początku zaskoczyło mnie logo PZF na okładce ale to czysto subiektywne odczucie.
Dwukolumnowe strony moim zdaniem gorzej wyglądają niż tekst pisany "ciurkiem" - tak jak jest na forum. A jeżeli już to niech będzie między kolumnami jakiś odstęp (lub pionowa kreska - patrz Fischer), żeby się nie stykały tabele czy skany. Ponadto białe koperty FDC zlewają się z białym tłem, może dodać im jakiś cień lub kontur. Ponadto zmieniłbym krój czcionki np. na ten forumowy. No i oczywiście nie zapomnij napisać kto (i gdzie) to opracował. Może jeszcze na początku dodać wykaz tych wydań z 2011 roku.

ochwat napisał:

No proszę, pewnie chodzi o kolumny - jak widać jednak się podoba, więc nie nalegam Wink

Separator między kolumnami dodany. Skany FDC wymienię za 2-3 dni - muszę je sobie sam odpowiednio przygotować. Dlaczego 2 kolumny? - pdf przygotowany został z myślą o wydruku, a dwu kolumnowy zapis jest bardziej czytelny przy formacie A4.
Logo obecnie jest w tym miejscu tymczasowe, w wersji finalnej będzie coś innego.
Na wszelkie dane dotyczące autorów, źródła itp jest przygotowana strona 2, i ewentualnie zostanie dostawiona strona 3 z wykazem walorów.
Wersja poprawiona jest w tym samym folderze :
http://chomikuj.pl/ArturKor/Filatelistyka/Opracowania/Rosja_2011_test2.pdf
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pobawiłem się trochę, ujednoliciłem tekst i uzupełniłem numery znaczków. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
arturko

PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

al napisał:
Pobawiłem się trochę, ujednoliciłem tekst i uzupełniłem numery znaczków. Laughing Laughing Laughing

Smile W PDF podałem dodatkowo numeracje Michla i WNS UPU obowiązującą od 2002roku. Niestety rubryka z numeracją Scotta jeszcze będzie pusta - na chwilę obecną nie mam numeracji na 2011 rok Rosji, ale mam nadzieję że w ciągu kilku tygodni to się zmieni. Pełen PDF zamieszczę za kilka dni.
Plik Rosja_2011_test2.pdf jest uaktualniany co 24 godziny. Przy okazji kilka informacji wyjaśniających. PDF powstaje na podstawie szablonu opracowanego dla Zestawienia Walorów Ptaki - taki PDF powstaje, w miarę wolnego czasu, od jakiś 2 lat. Obecnie liczy sobie już ponad 500 stron i obejmuje walory z około 70% państw wydających znaczki. Równocześnie, prócz Ptaków powstaje zestawienie dla tematyki Kolej, Dinozaury i Mosty.

Przy okazji małe pytanie> Czy istnieje zapotrzebowanie na takie zestawienia?
Powrót do góry
Adam_filatelistyka.org

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arturko napisał:
al napisał:

Smile W PDF podałem dodatkowo numeracje Michla i WNS UPU obowiązującą od 2002roku. Niestety rubryka z numeracją Scotta jeszcze będzie pusta - na chwilę obecną nie mam numeracji na 2011 rok Rosji, ale mam nadzieję że w ciągu kilku tygodni to się zmieni. Pełen PDF zamieszczę za kilka dni.
Plik Rosja_2011_test2.pdf jest uaktualniany co 24 godziny. Przy okazji kilka informacji wyjaśniających. PDF powstaje na podstawie szablonu opracowanego dla Zestawienia Walorów Ptaki - taki PDF powstaje, w miarę wolnego czasu, od jakiś 2 lat. Obecnie liczy sobie już ponad 500 stron i obejmuje walory z około 70% państw wydających znaczki. Równocześnie, prócz Ptaków powstaje zestawienie dla tematyki Kolej, Dinozaury i Mosty.

Przy okazji małe pytanie> Czy istnieje zapotrzebowanie na takie zestawienia?

Jeśli chodzi o ptaki to coś podobnego już jest - na stronie Kjella Scharninga www.birdtheme.org można znaleźć numeracje katalogową wg Michla, Scotta, Yverta i Gibbonsa znaczków z tego tematu. Strona jest na bieżąco aktualizowana. Myślę, że takie zestawienia, gdzie można by w prosty i przejrzysty sposób znaleźć powiązanie właśnie między 4 ogólnoświatowymi katalogami byłoby czymś bardzo przydatnym, zwłaszcza zbieraczom-tematykom, którzy kupują zagranicą lub prowadzą wymianę i muszą się poruszać po ofertach z numeracją wg różnych katalogów. Natomiast stosowanie numeracji WNS wg mnie mija się z celem, bo duuużo wody w rzekach świata upłynie zanim zaczną ją używać kupcy filatelistyczni Smile
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej bo będzie żółta kartka za brak zapowiedzi z Rosji Smile
A nie chce mi się męczyć z cyrylica na rusmarka. Pisz co nowego.
Powrót do góry
Polecony

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 22:50    Temat postu: Nowości Odpowiedz z cytatem

FDC GRATULACJE ZA 1000 POST. Tak trzymać. Grzegorz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Skocz do: