Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

FDC M.C.Skłodowska

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 18:18    Temat postu: FDC M.C.Skłodowska Odpowiedz z cytatem

Widzieliście FDC M.C.Skłodowską,
Blok ledwo się na kopercie mieści, jak ktoś słusznie zauważył, mało miejsca na zaadresowanie.

Kolejny "Gigant" do kolekcji :/
Powrót do góry
Ryszard

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na skanie faktycznie mało miejsca na adres, tak to wygląda biorąc pod uwagę proporcję poszczególnych "pól" ale skoro piszesz, że jest to gigant (no bo inaczej nie powinno być przy tym bloczku) no to wychodzi, że te pustopole na adres w porównaniu do "zwykłej" koperty nie jest aż takie małe.

Zastanawia mnie natomiast inna sprawa, mianowicie jaka przesyłka odpowiada wartości 10,70 zł. Posiadam książkę "Taryfy i Cennik Opłat PP" ale jest tam tyle tabelek Shocked jakoś nie mogłem się "wstrzelić" w tą cenę.
Komuś się udało?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pitervis

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

List ekonomiczny, polecony, z potwierdzeniem odbioru o masie do 50 g, wysłany do Europy (łącznie z Rosją i Izraelem) - 10,70zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lotar

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to tylko dodam, że szwedzkie fdc jest bardzo ciekawe: na kopercie jest blok szwedzki ze stemplem szwedzkim i znaczki z polskiego bloku ze stemplem polskim; cena 54 koron, czyli około 27 zl.
A co do tego nieszczęsnego rozmiaru kopert to warto zauważyć, że koperty mają normy i niekiedy filateliści je stosują. Normalny rozmiar u nas używany to C6 (162x114); gorzej z tymi większymi - są mniejsze niż C5 (229x162). Te rozmiary są dopasowane do formatu arkusza A4: w kopertę C5 powinien wejść A4 złożony na pół, a w C6 - A4 złożony na cztery. Te nasze duże koperty są robione według jakiejś innej miary.
To samo jest z tymi długimi kopertami (amerykańskimi). Powinna do nich wchodzić A4 złożona na trzy (wg normy DL 220x110), ale nasze są ciut mniejsze (zresztą różnią się rozmiarami).
Kiedyś pisałem o tym, że dobór kopert do emisji jest niezrozumiały. Zmieniać prostą i logiczną normę i jednak trochę utrudniać życie zbieraczom tymi różnymi formatami - to przesada.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 23:13    Temat postu: Re: FDC M.C.Skłodowska Odpowiedz z cytatem

FDC napisał:

Blok ledwo się na kopercie mieści, jak ktoś słusznie zauważył, mało miejsca na zaadresowanie.
Kolejny "Gigant" do kolekcji :/

A po co na FDC miejsce na adres? Shocked Shocked Shocked
FDC przecież nie robi się po to żeby wysyłać listy, ale jak słusznie zauważył kolega FDC, aby je mieć w kolekcji. Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już zrezygnowałem z abonamentu FDC. Kupuje na bieżąco i puszczam w obieg. Przynajmniej pani na poczcie ma radość "skąd pan to wszystko bierze ?? Shocked Shocked ". Głupio było by przestać skoro już się zaczęło, to byłby brak konsekwencji z mojej strony (a może kolejna "ewolucja" filatelistyczna).
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Sro Lut 08, 2012 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A interes kwitnie Smile

http://www.swistak.pl/a24742800,1015M-3-TYPY-KOPERT-FDC-MARIA-SKLODOWSKA-CURIE.html

A wystarczyło wystawić kombinacje w sklepie PP

A widzieliście Folder ? Jest zarąbisty - na okładce jest grafika M.C.Skłodowskiej nadrukowana chyba farby z domieszka fosforu, bo jak się ja naświetli w świetle dziennym, albo żarówką to żarzy w ciemności.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jeszcze lepszy:
http://allegro.pl/bl-202-sklodowska-wszystkie-typy-bloku-i-czarnodr-i2103611481.html
Powrót do góry
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ręce opadają Confused
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: