Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Obsługa Filatelistyczna.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakość obsługi filatelistycznej w Polsce coraz bardziej mnie przeraża. Wczoraj otrzymałem nadane prze zemnie 4 koperty FDC - ich stan, nie do opisania, jak jakieś stare szmaty wyciągnięte z hasioka. I to po raz kolejny.
Nadałem je w UP Poznań 43 - miejsce docelowe UP Kórnik 1. Zaledwie 30 km a wyglądają ych... :/ , gdyby któryś z kolegów chciałby korzystać z tej "trasy" radze grubo się zastanowić.
Złożyłem odpowiednia skargę na ręce p.Naczelnik UP Kórnik, zobaczymy co z tego wyniknie.

W odpowiedzi na moja skargę dostałem 9,60 zwrotu za "incydentalny przypadek zdeformowania opakowania" oraz taka odpowiedź

Powrót do góry
al

PostWysłany: Czw Sty 26, 2012 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne, że nie kazali Ci oddać tych kopert, bo przecież zapłacili za nie .Shocked Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

One i tak już nie mają wartości bo obieg pocztowy zrobił z nich śmieci. Twisted Evil
Zastanawia mnie tylko ten zapis w regulaminie (Zarządzeniem nr 45 z dnia 20 kwietnia 2002 r. wydane przez Dyrektora Poczty Polskiej, Załącznik w Rozdziale VIII stanowi, § 51, pkt. 4

Placówka pocztowa mająca do czynienia z przesyłkami listowymi, wysyłanymi w kopertach pierwszego dnia obiegu FDC, obowiązana jest zwracać uwagę, aby w czasie opracowywania i przebiegu tych przesyłek nie narazić ich na uszkodzenie, jak również nie umieszczać na nich żadnych napisów i nalepek w sposób, który mógłby wpływać ujemnie na wygląd koperty.

Jak to się ma do tego co dostałem w odpowiedzi na moja skargę ? I po co jest to całe mydlenie specjalnym traktowaniem ?

Nie rozumiem też tego: (...)w przypadku 2 przesyłek odciski datownika nie odpowiadają normą przez akty zarządu wewnętrznego Poczty Polskiej(...) 2 koperty nie były dodatkowo ofrankowane bo nie było takiej potrzeby 4.15 na bloku. A dwie zostały dofrankowane z tyłu zgodnie z regulaminem kwotą 1.55 + 0.20 + 2.40 na znaczku wprowadzanym do obiegu - czyli razem 4.15 zł Question

Może zamówię sobie takie blaszki ze stali nierzewnej żeby FDC docierały prościutkie. Ale znowu porto trzeba będzie zwiększyć :/
co i tak nie zmieni faktu ze mogą być wyświechtane brudnymi paluchami jak to już mi się wcześniej przydarzyło.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: