Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Watykan 2011 - głosujemy na najładniejszy walor!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 22:41    Temat postu: Watykan 2011 - głosujemy na najładniejszy walor! Odpowiedz z cytatem

Plan emisyjny zakończony, pojedyńcze znaczki jak i serie przedstawione szerszemu gronu, wpadłem więc na pomysł aby przeprowadzić ankietę.
Głosujemy na najładniejszy znaczek Watykanu w tym roku.
Powyżej znajdą Państwo spis wydań, proszę o oddanie swojego głosu Smile
Dla przypomnienia, walory do zobaczenia tutaj.
Zapraszam i dziękuję za każdy głos Smile !
Niestety ankieta się nie udała Sad Za dużo opcji jak dla ankiety.
Proponuję zatem opcję jawną - wpisujemy postami. Na końcu zliczymy.
Mój głos na:
12. 200. rocznica urodzin Franza Liszta i 100. rocznica śmierci Gustava Mahlera
Ranking Wink
1. 150-lecie zjednoczenia Włoch
2. Europa 2011 – lasy
3. 300. rocznica śmierci ojca Eusebio Chini
4. Wielkanoc - Zmartwychwstanie
5. 60. rocznica święceń kapłańskich Benedykta XVI
6. ŚDM (wydanie wspólne z Hiszpanią)
7. Prawdziwe oblicze Apostoła– katakumby św. Tekli /wycofane/
8. 150-lecie L’Osservatore Romano
9. Podróże papieskie Benedykta XVI – 2010
10. Stanze (apartamenty) Raffaela – stanza Heliodora (1511 - 2011)
11. 300. rocznica urodzin Rudera Josipa Boskovica (wydanie wspólne z Chorwacją)
12. 200. rocznica urodzin Franza Liszta i 100. rocznica śmierci Gustava Mahlera
X
13. 50-lecie encykliki »Mater et Magistra« ("Matka i Mistrzyni") papieża Jana XXIII
14. Boże Narodzenie
Poza planem emisji:
Beatyfikacja JPII
XXXX

Ostatnio zmieniony przez Mariusz dnia Pon Gru 05, 2011 20:35, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Joanna
Gość

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 01:03    Temat postu: głosowanie 2011 Odpowiedz z cytatem

to ja oddaję swój głos na:
1. Beatyfikacja JPII
2. 150-lecie L’Osservatore Romano
3. Europa 2011 – lasy

te emisje Watykańskie najbardziej mi się podobają w tym roku,
każda za coś innego, trudno mi się też zdecydować na jedną wybraną Smile
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile Oddajemy tylko jeden głos Smile Przyjmuję głos na wydanie z okazji beatyfikacji JPII Smile
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również stawiam na wydanie beatyfikacyjne JPII. Po pierwsze dlatego, że według mnie jest to bardzo udany projekt, a po drugie dlatego, że jego autorem jest Polka - Marzanna Dąbrowska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elka26

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam dylemat Smile))
Na równi stawiam znaczek z okazji beatyfikacji JPII jak i walor poświęcony Rafaelowi.
Ale chyba górę niech weźmie patriotyzm i mój głos za beatyfikacją.
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beatyfikacja JPII. Drugie miejsce: 6-znaczkowa seria 150.rocznica zjednoczenia Włoch.

P.S.
na stampboards.com w konkursie-zabawie na najładnieszą emisję Bożego Narodzenia wygrały znaczki ze Szwajcarii (na drugim miejscu Norwegia; a Polska przed Watykanem) - warto zobaczyć.
Powrót do góry
Mariusz

PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minął prawie tydzień i zaledwie parę głosów.
Mamy ponad 1600 użytkowników, niech choćby 1% to przeczytało, to skromne 16 osób powinno dać znać żyć; choć niedawno założyłem post-zagadkę nt. kodu pocztowego i zostawiłem go samopas. Kiedy na niego sam odpowiedziałem, miał 220 wyświetleń (choćby i podwójnie wyświetlony, to ta setka go musiała przeczytać).
Zastanawiam się, jaki temu jest powód?
Ciśnie mi się do głowy myśl, że w takie idiotyczne zabawy poważnemu filateliście nie przystoi czy wręcz urąga :/ , albo traktujemy to forum tak trochę po macoszemu (ot taki kwiatek do kożucha), bo i tak najważniejsza jest moja budowa eksponatu i szkoda czasu na pierdoły.
Nawet gdyby ktoś napisał, że żaden się nie podoba z tegorocznej emisji, to też bym się ucieszył.
Na tym forum widać chyba odbicie stanu polskiej filatelistyki czy kolekcjonerstwa znaczków (ja to rozróżniam i do miana filatelisty raczej się nie zaliczam - ale nie mam innego forum w Polsce).
Chciałbym być w błędzie w tej mojej logice Sad

Dziękuję pani Elce, pani Joannie, Wojtkowi, i kol. Lotarowi za zainteresowanie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Joanna
Gość

PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znamienne jest, że jak już się u nas ktoś zmobilizuje do zabrania głosu to najczęściej jest on krytyczny... może trzeba było inaczej postawić pytanie Smile))
Powrót do góry
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 09:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przecież Pani Joanno nikt w tym wątku nic i nikogo nie krytykuje Smile No chyba, że za krytykę uznamy brak głosów na jakieś walory ...

Nawiązując do sugestii Kolegi Mariusza: wygląda na to, że większość z tych 1600 użytkowników zarejestrowała się na tym forum tylko po to, żeby sobie znaczki wycenić. To oczywiście bardzo materialistyczne podejście, ale będące znakiem naszych czasów, w których prawie wszystko kręci się wokół kasy. Aktywistów i takich, którzy chcą się swoją wiedzą dzielić jest tutaj na prawdę niewielu (pewnie na palcach dwóch rąk można ich zliczyć).
Powrót do góry
elka26

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to zaliczam się chyba do trzeciej kategorii - bo ani do filatelistów ani do kolekcjonerów, tym bardziej że ciągle mam problem z odróżnieniem arkusza od bloczku Smile)) Tak więc jak kiedyś istniały wyroby czekoladopodobne tak i ja zaliczam się do grona filatelistopodobnych miłośników znaczka.

Na poważnie - niestety z tego co widzę zarówno na forum jak i chociażby na allegro to można użyć podobnego określenia do modnego ostatnio sformułowania o Europie dwóch prędkości.
Z jednej strony grupa osób która prowadzi coraz bardziej wąską specjalizację prowadząc zaciekłe i akademickie dyskusje poświęcone poszukiwaniu nowych odmian najdroższych znaczków, grupa zbieraczy - miłośników kasy i bezradną resztę - czyli osoby które zaczynają zbierać znaczki ale w momencie gdy stwierdzą że ciągle potykają się o wyroby znaczkopodobne popadają w lekki stupor który albo przerodzi się w złość albo zmobilizuje do poszukiwania wiedzy.
A że coraz bardziej jesteśmy rozleniwieni i chcemy aby wszystko było podane na tacy - więc jest tak jak jest.

Zastanawia mnie chociażby jedna kwestia - dlaczego od lat nie ma praktycznie żadnej nowej literatury filatelistycznej? Mam na myśli - coś podobnego do "Podróży w świecie znaczków"? Owszem, pojawiają się nowe książki - ale są to pozycje specjalistyczne adresowane głównie do wąskiego grona. Podobnie jak i z artykułami w "Filateliście" 90% z nich to wysoce specjalistyczne artykuły.
Brakuje chyba tego co robi właśnie kolega Mariusz, kolega Al - tekstów popularyzatorskich w których obok wiedzy filatelistycznej zawarta jest także wiedza historyczna, geograficzna - jednym słowem wszystko co pozwala poszerzać horyzonty myślowe.

To, że są to syzyfowe wręcz prace i że nieraz gorycz może wątrobę uszkodzić, jest tylko ubocznym efektem tej jakże szlachetnej pasji Smile))
Ale jezeli choć jedna z tych osób które w odnalezionych pod dziadku zbiorach znajdzie w nich coś więcej niż tylko potencjalne źródło dochodu - to jednak chyba wartom nawet na tym forum, pisać o swoich pasjach.
Właśnie o pasjach - a nie o tylko i wyłącznie o zbiorach i eksponatach.

Rozumiem doskonale potrzebę istnienia regulaminów, przepisów ale jak dla mnie znaczek niesie w sobie coś co określam jako "zapach przygody". Przypomina mi to bowiem zdanie z pierwszego tomu zapomnianej już serii przygodowych książek A. Szklarskiego o podróżach Tomka Wilmowskiego.
Jest tam taka scena gdy do domu opiekunów Tomka przybywa słynny podróżnik, Smuga. Jego przybycie zostaje określone przez dzieci jako przybycie człowieka przepojonego zapachem przygody.

Wydaje mi się że tym właśnie powinien być znaczek. Przygodą, odkrywaniem nowych lądów, kultur.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: