Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Śledzenie przesyłki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FDC
Gość

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 20:53    Temat postu: Śledzenie przesyłki Odpowiedz z cytatem

Dokonałem zakupu w internecie i od sprzedającego dostałem taka informację:

Jeśli chcesz sprawdzić aktualny status przesyłki, odwiedź stronę śledzenia przesyłek Poczty Polskiej

Normalnie padłem z wrażenia - Oby tak dalej.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już z tego korzystam od 2 lat. Tylko tam ciągle pisze, że jest to wersja testowa. Laughing
Zagraniczne przesyłki: http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaCiebie&DC=PaczkiZagr&PZ=Sledzenie
Rosja: www.russianpost.ru/rp/servise/ru/home/postuslug/trackingpo
Ukraina: http://www.ukrposhta.com/www/upost_en.nsf/search_post?openpage
Tylko co z tego, jeżeli przesyłka polecona - priorytetowa z Torunia do dużego miasta 80 km. za Moskwę idzie 30 dni? I z tego z Torunia do Warszawy 7 dni!
Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że to polskie śledzenie dotyczy chyba nie wszystkich przesyłek - piszą tam o 20 cyfrowym lub 13 znakowym numerze, a tymczasem na potwierdzeniu nadania listu poleconego mam numery 9 znakowe Sad

[Edit]
Chyba a się wyjaśniło:
"System obecnie udostępnia informacje o przesyłkach rejestrowanych zarówno w obrocie krajowym (paczki pocztowe, przesyłki pobraniowe, z zadeklarowaną wartością, e-przesyłki, pocztex), jak też w obrocie zagranicznym (paczki pocztowe, EMS)."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FDC
Gość

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest coś na temat kodów kreskowych.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eNWu napisał:
Tylko że to polskie śledzenie dotyczy chyba nie wszystkich przesyłek - piszą tam o 20 cyfrowym lub 13 znakowym numerze, a tymczasem na potwierdzeniu nadania listu poleconego mam numery 9 znakowe Sad

Bo panienkom w okienku pocztowym nie chce się wpisywać na pokwitowaniu nadania, całego numeru.
Na przykład: dla przesyłek poleconych zagranicznych cały numer powinien być: RR123456789PL, a one wpisują tylko: 123456789.
I do tego pokwitowanie trzeba wypisać ręcznie samemu.
Mówi się, że Rosja to zacofany kraj, a tam na poczcie dostaje się pokwitowanie wydrukowane z komputera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Poczta Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: